Strona główna » Polski Wieczór Charytatywny w Shrewsbury

Polski Wieczór Charytatywny w Shrewsbury

dodane przez: Marta B
polski-wieczor-charytatywny

Trzeci Polski Wieczór Charytatywny w Shrewsbury

W dniu 12 listopada 2016 r. odbył się Polski Wieczór Charytatywny zorganizowany przez Polskie Centrum w Shrewsbury. Organizatorzy przedstawili nie tylko najważniejsze elementy historii Polski, lecz także współczesne centra polskiej kultury, sztuki oraz najpopularniejsze destynacje turystyczne.

Wydarzenie ma charakter cykliczny i odbywa się już po raz trzeci. Wieczór uświetniły występy folklorystyczne w wykonaniu uczniów polskiej szkoły sobotniej w Telford, którzy zaprezentowali tradycyjne polskie tańce ludowe.

Uczestnicy mogli zrobić zakupy na stoiskach z polskimi kosmetykami firmy „Ziaja”, miodem z polskich pasiek, jak również rękodziełem i słodkościami przygotowanymi przez lokalne gospodynie. Uczestnicy wydarzenia mogli też wziąć udział w loterii, skosztować przysmaków polskiego szefa kuchni oraz podziwiać dwa rasowe polskie charty zaprezentowane przez ich właścicieli.

Wydarzenie okazało się sukcesem, a gośćmi honorowymi byli merowie miasta Shrewsbury i Telford. Całość zebranych środków podczas imprezy zostanie przekazana na potrzeby dwóch fundacji: Marie Curie Foundation oraz The Royal British Legion.

 

Źródło: Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Manchesterze (manchester.msz.gov.pl)
Fot: manchester.msz.gov.pl

You may also like