Strona główna » EXPO-GAS – Targi Techniki Gazowniczej

EXPO-GAS – Targi Techniki Gazowniczej

dodane przez: Krzysztof Z
EXPO-GAS-Targi-Techniki-Gazowniczej

VIII Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS

 

Zapraszamy do udziału w kolejnej, ósmej już edycji Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS, będących wyjątkową okazją do spotkania w jednym miejscu ekspertów z branży gazowniczej, do zapoznania się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz uczestniczenia w wydarzeniach towarzyszących wystawie.

Co dwa lata wybitna kadra naukowców i praktyków z branży spotyka się w Targach Kielce, aby przez dwa dni dyskutować na ważne dla branży tematy podczas specjalistycznych konferencji i wykładów. Ciekawymi punktami w programie VII targów Expo-Gas były dwa spotkania naukowe, organizowane przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa. Konferencja „Miniona dekada branży – ocena i prognozy” poruszająca tematy dotyczące między innymi – poszukiwania i wydobywania gazu, magazynowania, przesyłki, dystrybucji oraz gazu niekonwencjonalnego, a także warsztaty szkoleniowe „Standardy Techniczne Izby Gospodarczej w działalności przedsiębiorstw gazowniczych”.

EXPO-GAS 2015 to, oprócz obecnych także w latach poprzednich koncernów polskich i europejskich – duży udział nowych firm z Niemiec, Czech, Francji, Litwy oraz Wielkiej Brytanii. Organizatorzy wystawy nawiązali ścisłą współpracę z Niemieckim Stowarzyszeniem Branży Gazowej i Wodnej (DVGW), którego celem jest podnoszenie poziomu technicznego i naukowego branży gazowej i wodnej ze szczególnym uwzględnieniem aspektów bezpieczeństwa, higieny i wpływu na środowisko. Targi Expo-Gas 2015 były obecne ze stoiskiem promocyjnym na ostatnich organizowanych przez DVGW największych targach branży gazowniczej w Niemczech – GAT.

Podczas ostatniej edycji imprezy, większej o 10 % w stosunku do wystawy z 2011 roku, na powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych swoją ofertę prezentowało ponad 100 wystawców z 9 krajów – z Anglii, Niemiec, Belgii, Czech, Austrii, Francji, Danii, Litwy i Polski. Wystawę zwiedziło ponad 3500 gości.

Targi EXPO-GAS wykazują zauważalną i stałą tendencję wzrostową na wszystkich płaszczyznach – z edycji na edycję wzrasta powierzchnia ekspozycyjna, liczba wystawców i zwiedzających. VI edycję EXPO-GAS odwiedziło około 3000 zwiedzających, ofertę handlową na powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych przedstawiło około 100 wystawców. W 2007 roku wystawa EXPO-GAS to zaledwie 70 wystawców, ekspozycję odwiedziło 1382 gości – widoczny i dynamiczny rozwój świadczy nie tylko o potrzebie organizowania tego typu spotkań, ale także o umacniającej się pozycji branży.

Menedżer projektu

Anna Prędota
+48 41 365 12 31
+48 606 447 412
+48 41 345 62 61

 

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony stockholm.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

You may also like