Strona główna » Najczęściej z Warszawy latamy do Londynu

Najczęściej z Warszawy latamy do Londynu

dodane przez: Krzysztof Z
Najczesciej-z-Warszawy-latamy-do-Londynu

Najpopularniejsze kierunki wylotów z Warszawy

Największym portem lotniczym stolicy i zarazem całej polski jest lotnisko Chopina, które ulokowane jest w dzielnicy Włochy. Znajduje się ono około 8 kilometrów na południowy zachód od samego serca Warszawy i ma powierzchnię ponad 500 hektarów. Lotnisko to ma wiele stanowisk odprawy biletowo-bagażowej, co zapewnia wygodę i poprawia komfort osobom korzystającym.

Najpopularniejszymi kierunkami wylotów z lotniska Chopina z Warszawy na styczeń 2014 są: Londyn ze swoim słynnym Big Benem oraz Tower Bridge, Paryż miasto mody i Wieży Eiffla, Frankfurt jedna z najbardziej znanych metropolii w Niemczech, Amsterdam czarujący swoimi Wiatrakami, Bruksela z jednym z najpiękniejszych średniowiecznych rynków w całej Europie czy Monachium z jednym z najnowocześniejszych stadionów piłkarskich na świecie.

Kolejne kierunki to Gdańsk ze śliczną starówką, Zurych otoczony ośnieżonymi szczytami Alp, Wrocław miasto spotkań i stu mostów oraz Rzym ze słynnym Koloseum oraz przepiękną architekturą.

Kierunki zaś, które były wybierane najczęściej w ruchu nierozkładowym to Hurghada pełna słońca i fascynujących raf koralowych, Sharm El Sheikh, czyli interesująca Zatoka Szejka, Antalia pełna uroku i krętych uliczek, stolica Krety Heraklion czy Monastyr pełne pięknych plaż i magnetycznej wręcz atmosfery.

Z Warszawy często odnotowano także wyloty na słoneczną i ciepłą Teneryfę, pełną atrakcji i naturalnego piękna wyspę Rodos, pełną przecudnych plaż Fuerteventurę, do najważniejszego miasta archipelagu Balearów – Palmy Mallorca oraz Marsa Alam w Egipcie.

Co ciekawe jedna czwarta pasażerów wybierających Warszawę na miasto, z którego planowali lot w różne zakątki świata uznała iż skorzysta z lotniska w Modlinie. Powodem tego były również różnego rodzaju promocje i nowe połączenia oraz możliwość zakupu biletu korzystając z płatności przelewem bankowym.

Najwięcej osób, które decydowały się na skorzystanie z tanich linii lotniczych wybrała jako kierunek wylotu Wielką Brytanię. Miastem, które i tutaj okazało się najpopularniejszym był Londyn. Często odwiedzano również Włochy, a w szczególności oczywiście Rzym. Kolejnym kierunkiem okazał się Mediolan, jak również Wenecja czy też Bolonia. W Hiszpanii natomiast najczęściej odwiedzano Barcelonę, Madryt a następnie Malagę (linia lotnicza Wizz Air) i Alicante (linia Ryanair).

Ogromna popularność owych kierunków wylotów wiąże się przede wszystkim z tym, iż można było kupić bilety za naprawdę niską cenę. Najtańszymi destynacjami były Rzym, Mediolan oraz Londyn, bowiem w obie strony można było wybrać się już od 29 38 złotych. Do Budapesztu czy Paryża natomiast można było polecieć za mniej niż 100 złotych.

Marcin Pawłowski – Aero.pl

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.
Fot: freeimages.com

You may also like