Strona główna » Brytyjskie Terytoria Zamorskie

Brytyjskie Terytoria Zamorskie

dodane przez: Krzysztof Z
Brytyjskie-Terytoria-Zamorskie

Warunki wjazdu i opieka zdrowotna. Paszport jest dokumentem umożliwiającym wjazd do Wielkiej Brytanii

 

Opieka jest płatna na Anguilli, Bermudach, Brytyjskich Wyspach Dziewiczych i należy sobie wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne i medyczne. Nie jest tutaj wymaga wiza.

W Wielkiej Brytanii na Falklandach nie jest wiza wymagana. Przed wjazdem trzeba pokazać swój bilet powrotny i udokumentować, że posiada się środki finansowe na utrzymanie się w czasie pobytu (karty kredytowe VISA oraz MasterCard traktowane są jako potwierdzenie posiadania środków). Jest tutaj szpital, w którym są lekarze pierwszego kontaktu jak i dentyści. Przed przyjazdem powinno się wykupić ubezpieczenie, które obejmuje koszty leczenia. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie : www.visitorfalklands.com

Paszport lub dowód osobisty pozwala na wjazd na Giblartar. Wiza nie jest wymaga. Jeżeli posiadamy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego to jest uznawana , tylko przy długotrwałym leczeniu należy posiadać swoje prywatne ubezpieczenie.

Na Wyspy Normandzkie i wyspę Man wjazd jest za okazaniem paszportu lub dowodu osobistego.

W Wielkiej Brytanii na Kajmanach zaleca się wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego ponieważ opieka lekarska jest płatna. Nie wymaga jest wiza.

Na wyspach Turks i Caicos znajduję się mała liczna ośrodków opieki medycznej. Zalecane jest wykupienie prywatnego ubezpieczenia , które pokrywa koszty leczenia i transport medyczny. Dodatkowe informację na stronie : www.immmigration.tc

Wiza wymagana jest w Montserrat. Tutaj również wymagane jest wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego. Dodatkowe informację na stronie : www.gov.ms

BIOT(Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego) – Foreign and Commonwealth Office w Londynie (BIOT Administration, Overseas Territories Departament, Foreign and Commonwealth Office, King Charles Street, London SW1A wydaje pozwolenie na wjazd. Zaleca się wykupienie ubezpieczenia medycznego I turystycznego. Nie ma tutaj ośrodków opieki medycznej.

Pozwolenie na wjazd należy posiadać przed wjazdem na wyspę świętej Heleny. Pozwolenie to wydawane jest najczęściej na okres 3 miesięcy. Wymagane jest ubezpieczenie zdrowotne, które obejmuje koszty leczenia i transportu medycznego. Dodatkowe informację na temat wjazdu znajdują się na stronie : cofcouncils@sainthelena.gov.sh

Na wyspach Ascension należy posiadać pozwolenie na pobyt. Trzeba się o nie starać do 28 dni przed planowaną podróżą. Dodatkowe informację i formularze znajdują się na stronie : www.ascension-island.gov.ac lub email: enquiries@ascension.gov.ac. Zalecane jest wykupienie ubezpieczenia medycznego , które obejmuje koszty transportu medycznego droga lotniczą. Przed wjazdem na wyspy trzeba pokazać zaświadczenie ubezpieczenia , bilet powrotny i potwierdzenia swojego zameldowania i posiadania środków finansowych.

Na wjazd na wyspy Georgia Południowa i Południowy Sandwich wymagane jest pozwolenie , które wydaje komisarz wysp. Wymagane jest wykupienie ubezpieczenia medycznego, ponieważ nie ma tutaj ośrodków opieki medycznej.

W Wielkiej Brytanii na wyspie Pitcairn wymagana jest wiza na wjazd. Dodatkowe informację można uzyskać na stronie www.pitcairn.pn lub pod email: admin@pitcairn.gov.pn. Wymagane jest wykupienie ubezpieczenia medycznego i podróżnego. Na wyspie pomoc medyczna jest ograniczona.

Na podstawie materiałów: Polak za granicą – poradnik (polakzagranica.msz.gov.pl)

Fot: freeimages.com

You may also like