Strona główna » Nie odwracaj wzroku – wakacyjna kampania

Nie odwracaj wzroku – wakacyjna kampania

dodane przez: Bogdan W
Nie-odwracaj-wzroku---wakacyjna kampania

Nie pozwól na wykorzystywanie seksualne dzieci

Kampania społeczna „Nie odwracaj wzroku” przypomina, że w wakacje nie wolno tracić czujności, jeśli chodzi o bezpieczeństwo najmłodszych. Przestępcy tylko czekają na chwilę nieuwagi. Gdy widzimy, że dziecku dzieje się krzywda, należy bezwzględnie reagować.

Akcja ma na celu przeciwdziałanie wykorzystywaniu seksualnemu dzieci. Problem ten szczególnie nasila się w okresie letnim, dlatego niezwykle istotna jest walka z seksturystyką. „Należy uświadamiać społeczeństwu, że w przypadku zauważenia niepokojącej sytuacji interwencja jest konieczna. Często nie chcemy wziąć na siebie odpowiedzialności – liczymy, że zrobi to ktoś inny. W ten sposób małoletni zostają bez pomocy” – mówi serwisowi infoWire.pl wiceprezes Fundacji Dzieci Niczyje (FDN) Maria Keller-Hamela.

W kampanię zaangażowana jest policja. Na platformie FDN www.stopseksturystyce.fdn.pl można zgłaszać przypuszczalne przypadki wykorzystywania seksualnego dzieci. Po otrzymaniu informacji o podejrzeniu popełnienia przestępstwa władze podejmą odpowiednie kroki zmierzające do ukarania winnych i udzielenia pomocy ofierze. „Pamiętajmy o haśle »Nie odwracaj wzroku«. Reagujmy na niepokojące sygnały, nie tylko podczas wakacji, ale przez cały rok” – apeluje mł. insp. Anna Kuźnia, zastępca dyrektora Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Żdródło: materiały pochodzą ze strony infowire.pl

Fot: freeimages.com

You may also like