Strona główna » Dan Cruickshank – Resurrecting History: Warsaw – dokument BBC

Dan Cruickshank – Resurrecting History: Warsaw – dokument BBC

dodane przez: Krzysztof Z
Dan-Cruickshank-Resurrecting-History-Warsaw-dokument-BBC

Dan Cruickshank – Resurrecting History: Warsaw – dokument BBC

 

W Ambasadzie odbyła się premiera dokumentu BBC „Dan Cruickshank – Resurrecting History: Warsaw”. Film można było obejrzeć na BBC Four w środę, 2 grudnia o godz. 21.00.

Dan Cruickshank jest historykiem architektury, znanym z szeregu produkcji BBC. Pierwszy raz po prawie 60 latach wrócił do Warszawy – miasta swojego dzieciństwa. W osobistym i poruszającym filmie, odwołuje się do swoich chłopięcych wspomnień, aby zbadać wspomnienia miasta i wspomnienia jego mieszkańców.

Żadne z miast Europejskich nie ucierpiało tak bardzo podczas II wojny światowej, żadne miasto nie powstało tak heroicznie z popiołów. Nazistowskie Niemcy zrównały Warszawę z ziemią, ale po wojnie warszawiacy ciężko pracowali nad przywróceniem miasta ze śmierci do życia. Odbudowa Warszawy stała się jedną z najwspanialszych prac rekonstrukcyjnych w historii.

Jako chłopiec Dan Cruickshank mieszkał na odbudowanej Starówce, gdzie narodziła się jego miłość do architektury i co ukształtowało jego dorosłe życie.

Emisja filmu była zaplanowana na 2 grudnia na godz. 21.00 na kanale BBC Four. Dokument jest dostępny na BBC iPlayer: http://www.bbc.co.uk/programmes/b06r12fd

Fot: londyn.msz.gov.pl
Źródło: Ambasada RP w Londynie (londyn.msz.gov.pl)

You may also like