Strona główna » Paszport w Anglii – wniosek

Paszport w Anglii – wniosek

dodane przez: Marta B
Paszport w Anglii - wniosek paszportowy

Paszport w Anglii – wniosek paszportowy

Zapisy na wizyty w elektronicznym systemie e-Konsulat

Z uwagi na duże zainteresowanie wizytą w sprawie złożenia wniosku paszportowego i znaczącą liczbą powtarzających się zapytań telefonicznych w tej sprawie. Uprzejmie przypominamy o konieczności planowania terminu spotkania w urzędzie konsularnym z odpowiednim wyprzedzeniem, uwzględniając upływ terminu ważności posiadanego dokumentu paszportowego oraz okres oczekiwania na wydanie nowego paszportu.

Aktualizacja miejsc na spotkania w urzędzie konsularnym w elektronicznym systemie e-konsulat dokonywana jest dwukrotnie w ciągu dnia. W poniedziałki w godzinach 10.00-10.30 oraz 20.00-20.30 od wtorku do piątku w godzinach 8.30-9.00 oraz 20.00-20.30. Sprawdzanie dostępności terminów na spotkania w sprawie złożenia wniosku o paszport możliwe jest pod adresem: secure.e-konsulat.gov.pl.

Paszport w Anglii w urzędzie konsularnym

Osoby planujące podróż powinny mieć na uwadze przepisy określające wymagany okres ważności dokumentu paszportowego przy przekraczaniu granicy danego państwa (poza UE dokument powinien być ważny od 6 do 12 miesięcy). Urząd konsularny nie ponosi odpowiedzialności w przypadku zakupu biletów lotniczych, zakupu wczasów, organizacji uroczystości rodzinnych przez osoby nieposiadające w dniu zakupu ważnych dokumentów tożsamości (uprawniających do podróżowania). Osoby zainteresowane złożeniem wniosku o polski paszport powinny umawiać się wyłącznie za pośrednictwem systemu rejestracji e-konsulat https://secure.e-konsulat.gov.pl/ w dostępnych terminach.

Przyśpieszenie terminu wizyty paszportowej jest możliwe jedynie w udokumentowanych losowych przypadkach związanych z np. nagłą chorobą lub śmiercią członka najbliższej rodziny. W tego typu sprawach prosimy o kontakt e-mailowy pod adresem: londyn.paszporty@msz.gov.pl

Źródło: Ambasada RP w Londynie (londyn.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

You may also like