Strona główna » Praca poza biurem jest chętnie widziana przez Polaków

Praca poza biurem jest chętnie widziana przez Polaków

dodane przez: Krzysztof Z
Praca-poza-biurem-jest-chetnie-widziana-przez-Polakow

Praca poza biurem sprzyja efektywności

Dzięki urządzeniom mobilnym i dostępowi do danych w chmurze możemy pracować nie tylko w biurze, lecz także np. będąc w podróży czy czekając na spotkanie z klientem. Jak się okazuje, taki model pracy zwiększa produktywność i pomysłowość pracowników.

Praca poza biurem jest chętnie widziana przez pracowników małych i średnich przedsiębiorstw. „26% uczestników badania »Nowoczesne IT w MŚP 2015« uważa, że na najlepsze pomysły dotyczące spraw zawodowych wpadło, przebywając w domu. 55% badanych twierdzi z kolei, że technologie mobilne wpływają na ich produktywność i pozwalają zaoszczędzić czas. Co dziesiąta osoba w trakcie podróży środkami komunikacji pracuje” – mówi w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Przemysław Szuder, dyrektor działu rozwiązań dla małych i średnich przedsiębiorstw z Microsoftu.

Laptop czy smartfon zwykle nie wystarczają, by móc pracować poza biurem. Firmy powinny postawić na rozwiązania w chmurze. Dzięki temu pracownicy będą mieli swobodny dostęp do dokumentacji firmowej potrzebnej im do pracy.

Ta świadomość technologiczna w małych i średnich przedsiębiorstwach rośnie. Niestety bardzo powoli. „Jedynie 23% badanych zaznacza, że ma odpowiednie narzędzia informatyczne, które pozwalają na pracę zdalną. 77% po spędzeniu czasu u klienta musi zaś wrócić do biura, by domknąć dzień pracy” – zaznacza rozmówca.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

You may also like