Strona główna » Zniżki dla dzieci uczących się języka polskiego

Zniżki dla dzieci uczących się języka polskiego

dodane przez: Patrycja M
Znizki-dla-dzieci

Zmiany w przepisach dotyczących uprawnień do zniżek dla dzieci i młodzieży

Od 21 kwietnia 2017 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące uprawnień do zniżek dla dzieci i młodzieży uczących się języka polskiego i zdobywających wiedzę o Polsce poza granicami kraju.

Z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy w grudniu 2016 r. Sejm przyjął zmiany w przepisach, które uprawniają uczniów szkół polonijnych oraz osoby uczące się języka polskiego w szkołach obcych systemów oświaty, a także nauczycieli tych szkół do otrzymania legitymacji uprawniającej do skorzystania z ulgowych przejazdów transportem publicznym podczas pobytu w Polsce oraz wstępu do muzeów i parków narodowych na takich zasadach jak uczniowie szkół w Polsce.

Legitymacje ucznia i legitymacje nauczyciela będą wydawać konsulowie właściwi ze względu na siedzibę szkoły. W większości przypadków rodzice złożą prosty wniosek i odbiorą legitymacje w szkole, w której ich dziecko pobiera naukę, ponieważ szkoły będą współpracować w realizacji tego zadania z konsulami.

Przepisy o legitymacjach uprawniających do zniżek wejdą w życie 21 kwietnia 2017 r. Powinno to pozwolić zainteresowanym uczniom, dla których odpowiednio wcześnie zostaną złożone wnioski, uzyskać legitymacje przed wakacyjnymi wyjazdami do Polski.

Szczegółowe zasady w formie pytań i odpowiedzi znajdą Państwo na tej stronie:
http://manchester.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/legitymacje_szkolne/legitymacje_szkolne

 

Źródło: Konsulat Generalny RP w Manchesterze (manchester.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

You may also like