Strona główna » Dzień Otwarty w bazie RAF Norholt

Dzień Otwarty w bazie RAF Norholt

dodane przez: Krzysztof Z
Dzien-Otwarty-w-bazie-RAF-Norholt

Polscy weterani na Dniu Otwartym RAF Norholt

 

Projekt #BoBPoles rozpoczął się podczas Dnia Otwartego w bazie RAF Norholt, w którym uczestniczyli polscy weterani i ich rodziny.

Podczas dnia otwartego 13. czerwca, odwiedzający mogli podziwiać wystawę licznych zabytkowych samolotów. Z powodu złej pogody, dwa samoloty w barwach polskich dywizjonów nie były w stanie wylądować w Northolt (Hurricane P3700 i Spitfire BM597), ale odwiedzający mieli okazję zobaczyć samolot Tiger Moth w polskich barwach.

Na uroczystości obecny był Ambasador Witold Sobków i jego zastępca Dariusz Łaska, kilku przedstawicieli polskich mediów oraz polscy weterani II Wojny Światowej z rodzinami. Między nimi byli: Pułkownik Franciszek Kornicki, dowódca Dywizjonów 308 i 317 który pilotował Spitfire BM597, Pułkownik Adam Ostrowski z Dywizjonu 317, i Grażyna Wünsche, córka Kazimierza Wünsche, który służył w Dywizjonie 303, i który był ostatnim pilotem samolotu Hurricane P3700.

Spitfire i Hurricane w polskich barwach, należące do Historic Aircraft Collection, wezmą udział w kolejnych uroczystościach z okazji rocznicy Bitwy o Anglię tego lata. Aktualności można śledzić pod hashtagiem #BoBPoles na naszych mediach społecznościowych.

Wideo-relacja uroczystości będzie umieszczona 17. czerwca na kanale YouTube Polish Embassy UK.

 

Źródło: londyn.msz.gov.pl
Fot: londyn.msz.gov.pl

You may also like