Strona główna » Polki pracujące w instytucjach UE

Polki pracujące w instytucjach UE

dodane przez: Krzysztof Z
Polki-pracujace-w-instytucjach-UE

Z Polkami pracującymi w instytucjach UE o polityce unijnej

 

O szansach i wyzwaniach stojących przed Unią Europejską rozmawiała wiceminister Henryka Mościcka-Dendys z Polkami pracującymi w instytucjach UE podczas spotkania 16 kwietnia w Brukseli.

W spotkaniu zorganizowanym w Stałym Przedstawicielstwie RP wzięły udział Polki pracujące w administracji unijnej, m.in. w Komisji Europejskiej, Parlamencie Europejskim, Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych, a także w SP RP. Dyskusja była okazją do wymiany doświadczeń w zakresie aktywności kobiet w polityce i służbie publicznej.

– Żaden z europejskich krajów nie jest dziś w stanie w pojedynkę konkurować z największymi globalnymi mocarstwami. Dlatego Polska jest zwolennikiem silnej Wspólnej Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa oraz pełnego wykorzystania możliwości, jakie w tym zakresie oferuje Traktat z Lizbony – podkreśliła wiceminister Mościcka-Dendys podczas wykładu „Unia Europejska jako aktor globalny – szanse i wyzwania”.

Wiceminister podkreśliła też, że silna i spójna polityka zagraniczna wymaga wspólnego określenia głównych wyzwań, którym UE musi stawić czoła i określenia najważniejszych wspólnych interesów. Dodała, że polskimi priorytetami są: reforma Europejskiej Polityki Sąsiedztwa, w tym w szczególności rozwój Partnerstwa Wschodniego, wzmocnienie Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony oraz partnerstwa strategicznego ze Stanami Zjednoczonymi.

W czasie wizyty w Brukseli wiceszefowa polskiej dyplomacji uczestniczyła także w konsultacjach w Komisji Europejskiej oraz w Parlamencie Europejskim.

Źróło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

You may also like