Strona główna » Kobiety w programie mentoringowym

Kobiety w programie mentoringowym

dodane przez: Krzysztof Z
Kobiety-w-programie-mentoringowym

Rusza program mentoringowy dla kobiet w nauce i technologii

 

Studentki i absolwentki uczelni technicznych mogą wziąć udział w programie mentoringowym, w którym otrzymają wsparcie kobiet, osiągających sukcesy w branży technologicznej i nauce. Wsparcia w programie udzielą np. prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, dr Bożena Tyliszczak czy Kinga Panasiewicz.

Pierwszy w Polsce Program Mentoringu Kobiecego w branży technologicznej i nauce, realizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy we współpracy z Ambasadą USA, Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji i Partnerami Technologicznymi. Jest on częścią projektu “Lean in STEM”, którego celem jest wspieranie budowania karier kobiecych w obszarze STEM – Science, Technology, Engineering, Mathematics.

Z programu mentoringowego mogą skorzystać studentki i absolwentki uczelni technicznych i wydziałów ścisłych uniwersytetów. Każda z nich może wysłać swoją aplikację do jednej – wybranej mentorki. W programie jest ich trzynaście: prezesów dużych firm technologicznych, ekspertów w swoich dziedzinach, inżynierów i naukowców.

Należą do nich: Agnieszka Adamus – menadżer w Fabryce Gillette (P&G); Karin Ahl – prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Światłowodów; Łucja Barbaszewska – dyrektor Sprzedaży Rozwiązań IT (Cisco); Krystyna Boczkowska – prezes Bosch; prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow – była rektor Uniwersytetu Warszawskiego i fizyk; Aleksandra Kłapcińska – inżynier z Google-Londyn; Barbara Nowacka – kanclerz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych i polityk; Katarzyna K. Ochocińska – specjalistka ds. sprzedaży (Siemens); Kinga Panasiewicz – naukowiec; Kinga Piecuch – prezes SAP; dr Bożena Tyliszczak – specjalizująca sie w technologii chemicznej (Politechnika Krakowska); Katarzyna Walczyk-Matuszyk – prezes Stowarzyszenia Top500 Innovators; Maria Zakidalska – inżynier i menadżer (Intel).

Aplikacje studentek i absolwentek trafiają do biura programu „Lean in STEM” skąd – po wstępnej selekcji – przekazywane są bezpośrednio do wybranej mentorki. W maju studentki zostaną poinformowane mailowo o wyborze podjętym przez mentorki. W czerwcu 2015 w Warszawie odbędzie się ich pierwsze spotkanie. Program zakończy się w grudniu 2015 roku.

Szczegółowe informacje na temat programu i formularze aplikacyjne są dostępne na stronie: http://www.leaninstem.pl/program-mentoringowy

 

Źródło: PAP Nauka w Polsce | www.naukawpolsce.pap.pl
Fot: freeimages.com

You may also like