Strona główna » Polacy coraz częściej stawiają na naukę przez internet

Polacy coraz częściej stawiają na naukę przez internet

dodane przez: Krzysztof Z
Polacy-coraz-czesciej-stawiaja-na-nauke-przez-internet

Nauka przez internet – ile to kosztuje?

 

Dostęp do internetu ma już prawie 80% Polaków. Otwiera to wiele nowych możliwości komunikacyjnych i zawodowych, ale i edukacyjnych. Coraz bardziej popularne stają się kursy i korepetycje online. Ile trzeba zapłacić, żeby nauczyć się angielskiego przez Skype?

Platforma do wyszukiwania korepetytorów na całym świecie, Preply.com, ogłosiła właśnie wyniki mini-raportu, odpowiadającego na pytanie, ile kosztuje nauka języków obcych za pośrednictwem komunikatora Skype. Wnikliwie przeanalizowano ponad półtora tysiąca profili użytkowników serwisu.

Z przeprowadzonej analizy wynika, że połowa spośród wszystkich zarejestrowanych na platformie korepetytorów proponuje lekcje w zakresie cenowym od 22 do 55 złotych za godzinę, ale najpopularniejsze stawki w tej grupie oscylują w okolicach 35-37 złotych za godzinę nauki.

Kolejną dużą kategorię cenową stanowią nauczyciele, udzielający korepetycji w cenie od 59 do 110 złotych za godzinę. Stanowią oni 25% zarejestrowanych tutorów i choć nie zawsze są to profesjonalni pedagodzy, to najczęściej są native speakerami, pochodzącymi ze Stanów Zjednoczonych i krajów Europy Zachodniej.

Pozostałe 25% to lekcje bardzo tanie (do 18 złotych za godzinę) lub dużo droższe (powyżej 111 złotych za godzinę), przy czym stosunek tych pierwszych do tych drugich wynosi mniej więcej 3:2. Tylko niespełna stu korepetytorów zdecydowało się na udzielanie korepetycji w cenie przekraczającej 180 złotych za godzinę.

Im bardziej wyspecjalizowany nauczyciel, tym wyższa cena korepetycji. Jedną z najdroższych ofert w serwisie jest propozycja bardzo doświadczonego specjalisty od finansów, który uczy biznesowego i korporacyjnego angielskiego – za godzinę nauki online trzeba zapłacić około 300 złotych. Najtańsze są natomiast oferty zamieszczane przez korepetytorów z Azji – ceny lekcji wahają sie w okolicach kilku złotych. Na edukację przez internet stać więc dziś właściwie każdego.

Co ważne, dzięki platformom takim jak Preply, każdy ma dostęp do tysięcy opcji, niezależnie od tego, czy mieszka w dużym mieście, czy na wsi. Użytkownicy mogą przebierać w ofertach z całego świata i dowolnie decydować, czy chcą skorzystać z usług wykwalifikowanych pedagogów, porozmawiać z native speakerem zza oceanu, czy podszlifować swoją znajomość specjalistycznego słownictwa z konkretnej branży.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: infoWire.com

You may also like