Strona główna » Lotnisko Londyn Gatwick przywita A380

Lotnisko Londyn Gatwick przywita A380

dodane przez: Marta B
Lotnisko-Londyn-Gatwick-przywita-A380

Lotnisko Londyn Gatwick przywita A380 w barwach Emirates

Warszawa, 31 grudnia 2013 roku – Emirates, jako pierwsze linie lotnicze, wprowadzą regularne operacje Airbusa A380 na lotnisko Londyn Gatwick.

Od 30 marca 2014 roku loty o numerze EK 09/10 będą obsługiwane przez Airbusa A380 z 489 miejscami na pokładzie, który zastąpi Boeinga 777-300ER. Spowoduje to 36-procentowy wzrost oferowania podczas jednego z trzech codziennych lotów na tej trasie.

Londyn Gatwick był naszym pierwszym portem docelowym w Wielkiej Brytanii, latamy tam od 1987 roku. Lotnisko to nadal pozostaje strategicznym punktem nie tylko w Londynie, ale także w całym regionie Południowo-Wschodniej Anglii i jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że jako pierwsze linie lotnicze wprowadzimy codzienne, regularne połączenie A380 do tego portu – powiedział Thierry Antinori, Wiceprezes i Dyrektor Handlowy linii Emirates.

Nasze długoterminowe, strategiczne partnerstwo z lotniskiem Londyn Gatwick umożliwia nam wprowadzenie flagowego Airbusa A380 do obsługi regularnych połączeń do tego portu i podkreśla silną pozycję Emirates na tym lotnisku. Nasze wsparcie długoterminowych planów rozwoju portu Londyn Gatwick wpisuje się w globalną strategię Emirates, która zakłada optymalizację oferowania na naszych kluczowych trasach, a także udostępnianie pasażerom coraz większej liczby lotów na pokładach naszych A380. Ta flagowa maszyna we flocie Emirates jest niezwykle popularna wśród naszych klientów przede wszystkim ze względu na komfort podróżowania i niezwykłe doświadczenia luksusu, które dostarczamy pasażerom – dodał Thierry Antinori.

Udana współpraca Emirates i Gatwick trwa już od ponad 25 lat. Jesteśmy zachwyceni, że będziemy mogli przywitać ikoniczny Airbus A380 Emirates już w przyszłym roku. Ta wiadomość świadczy o naszym silnym partnerstwie z tym przewoźnikiem, a także o jego przekonaniu, że Gatwick jest dynamicznie rozwijającym się, ambitnym lotniskiem, które w ostatnich latach znacznie poprawiło i wzbogaciło swoją infrastrukturę przeznaczoną zarówno dla linii lotniczych, jak i pasażerów – powiedział Stewart Wingate, prezes lotniska Londyn Gatwick.

Dwupokładowy Airbus A380 w barwach Emirates będzie oferował 399 miejsc w klasie ekonomicznej, 76 rozkładanych foteli w klasie biznes i 14 luksusowych, prywatnych kabin w klasie pierwszej. Pasażerowie podróżujący w klasach premium mają do dyspozycji salon pokładowy, a ci, którzy zdecydują się na lot w pierwszej klasie, mogą odświeżyć się w trakcie lotu dzięki relaksującej wizycie w jednym z dwóch Shower Spa.

Podczas lotu pasażerowie wszystkich klas mogą odprężyć się korzystając z nagradzanego na całym świecie systemu indywidualnej rozrywki ice, który oferuje ponad 1600 kanałów z muzyką, najnowszymi filmami, programami telewizyjnymi, a także szeroki wybór gier. Wykorzystanie najnowszej technologii pozwala pasażerom na korzystanie podczas lotu z szybkiego, bezprzewodowego dostępu do Internetu czy telefonów komórkowych.

Emirates są największym operatorem A380 na świecie, obecnie posiadają w swojej flocie 44 maszyny tego typu, a łącznie z ostatnim, historycznym zamówieniem na 50 dodatkowych A380 dokonanym podczas Dubai Airshow w listopadzie, przewoźnik posiada w swoim portfelu zamówień 96 takich maszyn. W tym roku Emirates otrzymały 13 Airbusów A380, które dołączyły do floty pozostałych samolotów tego typu obsługujących 24 porty w siatce Emirates.

Obecnie na liście kierunków obsługiwanych przez flagową maszynę przewoźnika znajdują się: Amsterdam, Auckland, Bangkok, Brisbane, Dubaj, Hong Kong, Dżudda, Kuala Lumpur, Londyn Heathrow, Los Angeles, Manchester, Mauritius, Melbourne, Moskwa, Monachium, Nowy Jork JFK, Paryż, Pekin, Rzym, Seul, Singapur, Szanghaj, Sydney i Toronto. Emirates rozpoczną regularne połączenia obsługiwane przez A380 do Zurychu i Barcelony odpowiednio od stycznia i lutego 2014 roku.

Od 30 marca 2014 roku nowy Airbus A380 obsługujący lot EK 009 będzie startował z Dubaju o godzinie 15.00 i lądował na lotnisku Londyn Gatwick o godzinie 19.30. Lot powrotny, EK 010, rozpocznie się w Londynie Gatwick o godzinie 21.15 i zakończy w Dubaju o godzinie 7.20 następnego dnia.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

You may also like