Strona główna » Kevin Grant odznaczony

Kevin Grant odznaczony

dodane przez: Marta B
kevin-grant-odznaczony

Kevin Grant odznaczony Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej

Podczas uroczystości w Ambasadzie RP w Londynie, Ambasador Arkady Rzegocki wręczył Kevinowi Grantowi Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne wspieranie przemian demokratycznych w Polsce w latach 80. oraz działalność na rzecz środowisk polonijnych w Wielkiej Brytanii.

Kevin Grant – brytyjski dziennikarz i publicysta, wydawca, dyrektor tygodnika „Catholic Herald” a od 1977 r., „The Universe”, aktywnie popierał polskie zmagania o pełną niepodległość i wolność obywatelską w latach 80. W okresie stanu wojennego należał do tych zadeklarowanych przyjaciół Polski, którzy poprzez swą pozycję zawodową i kontakty w brytyjskim życiu publicznym nagłaśniali wydarzenia w Polsce, informując o działaniach opozycji demokratycznej oraz o losie represjonowanych opozycjonistów.

W okresie stanu wojennego należał do tych zadeklarowanych przyjaciół Polski, którzy poprzez swą pozycję zawodową i kontakty w brytyjskim życiu publicznym nagłaśniali wydarzenia w Polsce, informując o działaniach opozycji demokratycznej oraz o losie represjonowanych opozycjonistów.

Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej jest nadawany przez Prezydenta RP cudzoziemcom i obywatelom polskim stale zamieszkałym za granicą, którzy swą działalnością wnieśli wybitny wkład we współpracę międzynarodową oraz współpracę łączącą Rzeczpospolitą Polską z innym państwami i narodami.

 

Źródło: Ambasada RP w Londynie (londyn.msz.gov.pl)
Fot: Kevin Grant odznaczony Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej – Ambasada RP w Londynie (londyn.msz.gov.pl)

You may also like