Strona główna » Polsko – brytyjskie konsultacje w Warszawie

Polsko – brytyjskie konsultacje w Warszawie

dodane przez: Krzysztof Z
Polsko-brytyjskie-konsultacje-w-Warszawie

Polsko – brytyjskie konsultacje polityczne w Warszawie

Kwestia reform Unii Europejskiej w kontekście planowanego referendum dotyczącego przyszłości Wielkiej Brytanii w UE, ocena kryzysu greckiego, a także obecna sytuacja na Ukrainie były głównymi tematami spotkania wiceministra Rafała Trzaskowskiego z ministrem ds. Europy Zjednoczonego Królestwa Davidem Lidingtonem.

-Dyskusja z europejskimi partnerami na temat reform unii gospodarczej i walutowej, lepszej regulacji, wzrostu konkurencyjności czy wzmocnienia agendy cyfrowej będzie miała kluczowe znaczenie w kontekście kampanii referendalnej – podkreślił minister David Lidington. Wiceminister Rafał Trzaskowski zauważył, że istnieje wiele spraw, w których polskie i brytyjskie interesy pokrywają się. -Wzmocnienie wspólnego rynku, wsparcie sektora małych i średnich przedsiębiorstw, czy konkurencyjności przemysłu w UE to tylko niektóre obszary, w których powinniśmy pracować razem – podkreślił wiceszef polskiej dyplomacji.

Odnosząc się do sytuacji na wschodzie Ukrainy ministrowie zgodnie podkreślili znaczenie obowiązujących sankcji wobec Rosji dla wiarygodności działań zewnętrznych UE. -Zachowanie wspólnego stanowiska wszystkich państw członkowskich i przeciwdziałanie dezinformacji dotyczącej sytuacji na Ukrainie pozostaje naszym priorytetem – zaznaczył wiceminister Trzaskowski.

Podczas spotkania w Warszawie ministrowie omówili ponadto możliwe scenariusze rozwoju wydarzeń w Grecji, a także rozmawiali o problemie nielegalnej imigracji i walce z terroryzmem, szczególnie w związku z zaognieniem sytuacji na pograniczu turecko – syryjskim.

Źródło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

You may also like