Strona główna » Kwarantanna w Anglii – 2022 rok

Kwarantanna w Anglii – 2022 rok

dodane przez: redakcja
Kwarantanna w Anglii oraz wszystko na temat szczepienia

Kwarantanna w Anglii oraz wszystko na temat szczepienia, testów na COVID, testów PCR, samoizolacji

Jeśli jesteś w pełni zaszczepiony, nie musisz poddawać się kwarantannie po przybyciu do Anglii. Musisz wykonać test COVID w Anglii po przyjeździe, najpóźniej przed końcem drugiego dnia (dzień przybycia to dzień 0). Może to być test przepływu bocznego lub test PCR. Jeśli wynik testu jest pozytywny, musisz przeprowadzić samoizolację (kwarantanna w Anglii). Tak samo jest w wynik testu przepływu bocznego w dniu 2, gdy okaże się, że jest pozytywny. Co wtedy należy robić? Zrób kontrolny bezpłatny test PCR w Anglii – jeśli wynik jest ujemny, możesz przestać samoizolować. W przypadku jeśli jest pozytywny lub niejasny, postępuj zgodnie z poniższymi zasadami

Możesz przerwać samoizolację w dniu 6, jeśli wykonasz szybki test przepływu bocznego w dniach 5 i 6 okresu samoizolacji i oba testy są negatywne. Oba testy wykonałeś w odstępie co najmniej 24 godzin, nie masz wysokiej temperatury. Jeśli wykonasz szybki test przepływu bocznego w dniu 5 i uzyskasz wynik pozytywny, odczekaj 24 godziny przed wykonaniem następnego testu. Po przybyciu do Anglii udaj się prosto do miejsca, w którym się zatrzymujesz, aby poddać się kwarantannie. Korzystaj z transportu publicznego tylko wtedy, gdy nie masz innej możliwości. I upewnij się, że przestrzegasz wskazówek bezpieczeństwa dotyczących podróży dla pasażerów. Ostatecznie warto także rozważyć opcję szczepienia w Anglii.

W razie jakichkolwiek pytań skorzystaj z formularza lokalizacyjnego na stronie – gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk. Ewentualnie możesz skorzystać ze specjalnej linii – nr. dla dzwoniących z UK 08006781767 oraz nr. dla osób dzwoniących spoza UK +44 2071130371.

Na podstawie materiałów: Ministerstwo Spraw Zagranicznych – gov.pl 
Fot: charlesdeluvio | unsplash.com/@charlesdeluvio

You may also like