Strona główna » W czasie sezonu letniego Polacy najchętniej szukali hoteli w europejskich stolicach

W czasie sezonu letniego Polacy najchętniej szukali hoteli w europejskich stolicach

dodane przez: Krzysztof Z
W-czasie-sezonu-letniego-Polacy-najchetniej-szukali-hoteli-w-europejskich-stolicach

KAYAK.pl podsumowuje wakacje Polaków: najczęściej szukamy hoteli w Amsterdamie, Warszawie i Barcelonie

 

Wśród najchętniej wyszukiwanych miejscowości na wakacje znalazły się Nowy Jork, Londyn i Chicago
42% Polaków wyjechało na wakacje dłuższe niż 2 tygodnie
Lotniska, z których najczęściej wylatywano na wakacje, znajdują się w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu

Warszawa, 21 września 2015 r. – W związku z kończącym się sezonem wakacyjnym zespół wyszukiwarki turystycznej KAYAK.pl przeanalizował wyszukiwania użytkowników z Polski. Podsumowując minione lato, pokazuje gdzie spędzili wakacje, jak długi był ich pobyt i skąd wyjeżdżali na letni wypoczynek.

Profil polskiego urlopowicza

Analiza wyszukiwań na portalu KAYAK.pl pozwala na przedstawienie profilu polskiego urlopowicza i jego preferencji związanych z wyborem miejscowości na tegoroczne wakacje.

Polacy wybierają się na krótkie wypady albo dłuższy letni wypoczynek

Analiza danych wyszukiwarki KAYAK.pl wykazała, że większość podróżujących Polaków szukało biletów lotniczych na podróż dłuższą niż dwa tygodnie (42%). Na drugim miejscu znaleźli się użytkownicy wyszukujący oferty weekendowych wypadów, nie dłuższych niż trzy dni (26%). Krótkie wyjazdy cieszą się też największym zainteresowaniem Polaków przeszukujących oferty hotelowe. 36% użytkowników szuka ofert zakwaterowania w hotelu na okres krótszy niż trzy dni. Im dłuższy planowany pobyt, tym mniejsze zainteresowanie rezerwacją hotelu. Zaledwie 17% użytkowników szuka hoteli na pobyt powyżej dwóch tygodni. Średni czas podróży według rezerwacji biletów lotniczych wynosi 14 dni, a według hoteli – 6 dni.

Wyszukiwania wyjazdów % wszystkich wyszukiwań lotów % wszystkich wyszukiwań hoteli
krótszych niż 3 dni 26% 36%
dłuższych niż 3 dni 13% 29%
dłuższych niż 1 tydzień 19% 18%
dłuższych niż 2 tygodnie 42% 17%

Europejskie stolice i USA

W czasie sezonu letniego Polacy najchętniej szukali hoteli w europejskich stolicach. Najpopularniejszym miastem okazał się Amsterdam w Holandii. Na nocleg w pokoju dwuosobowym wydaliśmy tam średnio 353 złote. Drugie miejsce zajęła Warszawa, gdzie goście zapłacili za noc średnio 185 złotych. Stolica Polski wyprzedziła Barcelonę, która zamyka pierwszą trójkę. Jedyne miasto spoza Europy, w czołówce wyszukiwanych miejsc na nocleg, to Nowy Jork. Uplasował się on na piątej pozycji przy średniej cenie 860 złotych za noc w hotelu – najwyższej w zestawieniu.

Kierunkami, do których Polacy najczęściej latali latem 2015 roku, było nigdy nie zasypiające miasto Wschodniego Wybrzeża USA – Nowy Jork. Wyprzedził on europejską metropolię, Londyn. Trzecie miejsce zajęło inne miejsce w Stanach Zjednoczonych, do którego łatwo dotrzeć dzięki bezpośrednim lotom z Warszawy – Chicago. Wieńczy ono pierwszą trójkę najpopularniejszych kierunków tego lata. Polacy zapłacili średnio 1554 złote za bilety lotnicze do 10 najpopularniejszych kierunków w okresie letnim. Przede wszystkim wybierali jednak tańsze miejsca wypoczynku, m.in. Rzym (465 złotych) i Paryż (445 złotych), chociaż kupowali bilety również do miast położonych dalej, takich jak Toronto (2540 złotych). Najwyraźniej Polacy chętnie spędzali lato nie tylko w dalekich krajach, ale także bliżej domu, w Europie.

Miasta, w których najczęściej wyszukiwano hotele Miasta, do których najczęściej wyszukiwano loty
Miejsce Miasto Średnia cena noclegu w pokoju dwuosobowym (w zł) Miasto Średnia cena biletu lotniczego (w zł)
1 Amsterdam 350 Nowy Jork 2250
2 Warszawa 180 Londyn 455
3 Barcelona 340 Chicago 2400
4 Paryż 330 Bangkok 2290
5 Nowy Jork 855 Lizbona 850
6 Gdańsk 270 Barcelona 655
7 Kraków 190 Paryż 445
8 Rzym 215 Rzym 465
9 Londyn 435 Los Angeles 3195
10 Funchal 195 Toronto 2540

Skąd wylatujemy?

Lotnisko Chopina w Warszawie niezmiennie cieszy się największą popularnością wśród Polaków jako lotnisko wylotu. Zapewnia ono dogodne połączenia z zagranicznymi miastami, jednak średnia cena połączeń z tego portu należy do najwyższych. Biorąc pod uwagę średnie wydatki na bilety lotnicze w okresie letnim, lotnisko w Warszawie ustępuje jedynie portowi lotniczemu Rzeszów Jasionka. Tam podróżni wydali średnio 2 232 złote na bilet do miejscowości, do której wybierali się na wakacje. Najmniej za bilety płacili pasażerowie udający się na letni wypoczynek ze Szczecina, wydając średnio 320 złotych.

„Pragniemy poznawać zwyczaje i preferencje podróżnych, aby dostosowywać nasze produkty i usługi do ich potrzeb. Przekazując im naszą wiedzę, chcemy sprawić by podróżowanie było dla nich bardziej przystępne i dostosowane do oczekiwań. Jesteśmy dumni, że na KAYAK.pl udostępniamy naszym klientom narzędzia umożliwiające podejmowanie szybkich i rozsądnych decyzji dotyczących ich podróży. Wszystkie dostępne funkcje, takie jak prognozowanie cen, wskazujące najlepszy czas na rezerwację lotu, czy Explore, pozwalająca wyszukać najlepszą ofertę według określonego budżetu, czynią z serwisu KAYAK niezastąpione narzędzie dla podróżnych”, powiedziała Vera Pershina, dyrektor regionalny KAYAK-a na Polskę i Rosję.

Popularność polskich lotnisk
Miejsce Lotnisko Średnia cena biletu z lotniska (w zł)
1 Lotnisko Chopina w Warszawie 1420
2 Port lotniczy im. Jana Pawła II Kraków Balice 1410
3 Port lotniczy im. Mikołaja Kopernika Wrocław Strachowice 960
4 Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy Gdańsk Rębiechowo 960
5 Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice Pyrzowice 805
6 Port lotniczy im. Henryka Wieniawskiego Poznań Ławica 1095
7 Port lotniczy Rzeszów Jasionka 2220
8 Port lotniczy im. Władysława Reymonta Łódź Lublinek 740
9 Port Lotniczy Modlin 377
10 Port lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego Bydgoszcz Szwederowo 940

Uwagi: Analizę opracowano na podstawie wyszukiwań lotów i hoteli w serwisie KAYAK.pl dotyczących podróży w okresie od lipca do sierpnia 2015 r.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl

Fot: freeimages.com

You may also like