Strona główna » Dofinansowanie z Funduszy Polonijnych

Dofinansowanie z Funduszy Polonijnych

dodane przez: Marta B
dofinansowanie-z-funduszy-polonijnych

Dofinansowanie z Funduszy Polonijnych – zasady

Konsulat Generalny RP w Manchesterze informuje, że obowiązuje konkursowy tryb przydzielania środków finansowych w ramach funduszy polonijnych:

Szkolnictwo polskie za granicą,
Kultura i sztuka,
Opieka i pomoc dla Polonii i Polaków za granicą.

Organizacje zainteresowane dofinansowaniem projektów z funduszy polonijnych, powinny wypełnić wniosek o dofinansowanie projektu oraz kosztorys, a następnie przesłać na adres mailowy manchester@msz.gov.pl oraz podpisany pocztą na adres:

Konsulat Generalny RP w Manchesterze
Manchester One
51 Portland Street
Manchester M1 3LD

Termin nadsyłania wniosków:
– do 13.10.2016 r.- w przypadku projektów całorocznych lub planowanych na pierwsze półrocze 2017 r.
– do 27.04.2017 r. – w przypadku projektów planowanych na drugie półrocze 2017 r.

Aplikacje mają dotyczyć projektów, które realizowane będą na przestrzeni roku 2017 i muszą być zgodne z Rządowym programem współpracy z Polonią i Polakami za granicą w latach 2015-2020.

Dokument ten znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa w zakładce Polonia:

http://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/polonia/rada_ministrow_przyjela_nowy_program_wspolpracy_z_polonia

Wstępna ocena nadesłanych projektów (wymogi formalne oraz zgodność projektu z celami rządu RP w stosunku do Polonii, w tym z Programem Współpracy z Polonią i Polakami za granicą) dokonywana jest przez pracowników KG RP w Manchesterze.

Ostateczna decyzja o przyznaniu dofinansowania i jego wysokości podejmowana jest na podstawie opinii komisji projektowej Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Decyzje komisji projektowej zostaną niezwłocznie przekazane wnioskującym organizacjom.

Dokumenty do pobrania:
1. Wniosek o dofinansowanie [http://www.manchester.msz.gov.pl/resource/2962bddb-aa70-419b-8e23-fe0f1de4f706:JCR]
2. Kosztorys [http://www.manchester.msz.gov.pl/resource/6bc9359f-75e6-4a6e-8fc1-5930b68cd7b4:JCR]

Wnioski powinny zawierać, zgodnie z załączonym formularzem, szczegółowy kosztorys precyzyjnie przewidujący niezbędne w projekcie wydatki z zakresu zakupu usług i materiałów.

Inne źródła uzyskiwania dofinansowania z fundacji i stowarzyszeń:

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą (ORPEG) wspiera i promuje uczenie się języka polskiego wśród młodych Polaków przebywających za granicą. Poprzez rozwijanie różnych form kształcenia, umożliwia uczniom zdobywanie wiedzy o Polsce oraz doskonalenie umiejętności językowych podczas stałego lub czasowego pobytu w innym kraju.

Wszystkie potrzebne informacje oraz zasady składania zamówień na podręczniki i pomoce dydaktyczne znajdziecie Państwo [http://manchester.msz.gov.pl/pl/poloniawb/szkoly/podreczniki_pomoc/].

Fundacja Semper Polonia

Fundacja prowadzi program Ex Libris Polonia, który ma na celu wyposażenie organizacji polonijnych, bibliotek parafialnych, polskich placówek edukacyjnych oraz pracowni polonistycznych na wyższych uczelniach w książki, pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy i audiowizualny.

Co roku we wrześniu na stronie internetowej fundacji pojawiają się nowe wnioski do wypełnienia. Dokument trzeba wypełnić, następnie uzyskać potwierdzenie z Konsulatu Generalnego RP w Manchester, że szkoła wnioskująca jest wiarygodna i wniosek może być rozpatrywany (zgłoszenia o takie potwierdzenie można wysyłać na adres mailowy: manchester@msz.gov.pl).

Termin do kiedy należy odesłać przygotowane dokumenty jest podawany na stronie internetowej fundacji www.semperpolonia.pl/.

 

Źródło: Konsulat Generalny RP w Manchesterze (manchester.msz.gov.pl)
Fot: manchester.msz.gov.pl

You may also like