Strona główna » COVID w Anglii – dzieci

COVID w Anglii – dzieci

dodane przez: Paweł A
COVID w Anglii - informacje odnośnie dzieci

COVID w Anglii – informacje odnośnie dzieci

Jeśli planujesz podróż do Wielkiej Brytanii z dzieckiem, sprawdź obowiązujące zasady COVID w Anglii dotyczące wjazdu. Zasady zależą od wieku i kraju zamieszkania dziecka.

Dzieci mieszkające w Wielkiej Brytanii lub w kraju, w którym został zatwierdzony certyfikat szczepień  (w tym w Polsce). Wszystkie dzieci mieszkające w tym obszarze, bez względu na to czy zostały zaszczepione, czy też nie, nie muszą się poddawać kwarantannie po przybyciu do Anglii (Wielkiej Brytanii).

Dzieci w przedziale wiekowym od 0 do 4 lat nie są zobowiązane do wykonania testu na COVID.

Dzieci w Anglii, które mają od 12 do 17 lat muszą wykonać test PCR lub antygenowy 48 godzin przed przyjazdem oraz wykonać test na COVID w Anglii, drugiego dnia pobytu. Obowiązuje również samoizolacja do czasu uzyskania wyniku.

Certyfikat szczepień w Anglii jest bardzo ważny, dlatego dzieci mieszkające w krajach, w których nie został on zaakceptowany, dotyczą inne zasady.

Dzieci między 5 a 17 rokiem życia muszą wykonać test na COVID przed wjazdem do Anglii i Walii jeśli mają 12 lub więcej lat. Oraz wykonać test podczas 2 i 8 dnia pobytu w Anglii i Walii. Obowiązuje również kwarantanna domowa lub miejscu pobytu nie krótsza niż 10 dni. Dzieci do 4 roku życia nie są objęte obowiązkiem wykonania testu, jednak obowiązuje je kwarantanna domowa.

Na podstawie materiałów: Ministerstwo Spraw Zagranicznych – gov.pl
Fot: Kelly Sikkema | unsplash.com/@kellysikkema

You may also like