Strona główna » Natura 2000 – Powiedz TAK dla Natury

Natura 2000 – Powiedz TAK dla Natury

dodane przez: Krzysztof Z
Natura-2000-Powiedz-TAK-dla-Natury

Powiedz TAK dla Natury!

 

Komisja Europejska organizuje konsultacje społeczne na temat Natury 2000 i dyrektyw jej dotyczących. Od tej ankiety może zależeć los Natury 2000 jedynego skutecznego systemu ochrony przyrody w naszym kraju. Dzięki N2000 mogliśmy skutecznie ochronić Rospudę i zmniejszyć cięcia w Puszczy.

Najcenniejsze obszary przyrodnicze Europy są chronione przepisami prawa. Przetrwanie dzikich gatunków i zachowanie terenów naturalnych zależy właśnie od tych przepisów.

Komisja Europejska ogłosiła konsultacje społeczne w ramach których chce sprawdzić skuteczność tego prawa. Dlatego powinniśmy dziś jasno powiedzieć, że NATURA 2000 wiąże się z ogromnymi korzyściami nie tylko dla przyrody, ale też dla ludzi. W Polsce dzięki NATURZE mamy możliwość ochrony miejsc występowania rzadkich i chronionych gatunków.

POWIEDZ TAK DLA NATURY

Jeżeli wystarczająco dużo osób powie, że chce, aby przepisy chroniące dzikie gatunki nadal obowiązywały w dotychczasowej formie a nawet zostały wzmocnione, każdy z nas będzie mógł przyczynić się do ochrony cennego dziedzictwa przyrodniczego Polski i Europy.

Komisja Europejska prosi nas o opinię. To właśnie ten czas, kiedy zostaniemy wysłuchani. Podczas konsultacji Komisja zadaje nam szereg pytań. Poniżej znajdziecie odpowiedzi, które naszym zdaniem zapewniają najlepszą ochronę przyrody. Jeśli chcesz wziąć udział w akcji, po prostu wpisz swoje dane i wybierz BIORĘ UDZIAŁ.

 

Źródło: recykling.pl
Fot: freeimages.com

You may also like