Strona główna » Panel dyskusyjny w Barze Topolski na Southbank

Panel dyskusyjny w Barze Topolski na Southbank

dodane przez: Krzysztof Z
Panel-dyskusyjny-w-Barze-Topolski-na-Southbank

Polski wieczór wyborczy w Londynie

 

Koalicja #PolesinUK zorganizowała w Barze Topolski na Southbank panel dyskusyjny z udziałem ekspertów brytyjskich w ramach polskiego wieczoru wyborczego #PolandVotes.

W panelu moderowanym przez Kasię Maderę z BBC udział wzięli: Charles Crawford (były ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce), Charles Grant (dyrektor think-tanku Centre for European Reform) oraz Paweł Świdlicki (Open Europe).

Podczas wydarzenia zbierano środki na rzecz Polskiej Macierzy Szkolnej i prowadzonej przez tę fundację kampanii Save Polish A-Level.

#PolesinUK jest inicjatywą podkreślającą wkład 700-tysięcznej Polonii w rozwój gospodarki i tkanki społecznej Wielkiej Brytanii. Jest to koalicja dwudziestu czołowych organizacji, wspierająca wiele kampanii społecznych, takich jak Bloody Foreigners (zachęcająca imigrantów do oddawania krwi na rzecz brytyjskiego NHS), oraz Save Polish A-Level (wzywająca do utrzymania egzaminów maturalnych z języka polskiego po 2018 roku).

Kampania Save Polish A-Level jest dziś jedną z najistotniejszych kwestii dla polskiej społeczności w UK. Obecnie toczą się rozmowy z Departamentem Edukacji i innymi instytucjami, które mają na celu wprowadzenie w życie obietnicy rządzącej Partii Konserwatywnej dotyczącej zachowania egzaminu maturalnego z języka polskiego. Więcej informacji: http://bit.ly/1KxrBhV

Działania kampanii #PolesinUK można śledzić na ich profilach Twitter i Facebook.

 

Źródło: londyn.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

You may also like