Strona główna » Jak przebiega rozwód w Anglii

Jak przebiega rozwód w Anglii

dodane przez: Krzysztof Z
Jak-przebiega-rozwod-w-Anglii

Jak przebiega rozwód w Anglii – krok po kroku

Podczas składania pozwu do Sądu musimy wnieść opłatę sądową, która wynosi £410, ale w niektórych sytuacjach można być zwolnionym z niej całkowicie albo częściowe. Zależy to od otrzymywanych dochodów i benefitów.

Często się zdarza, że w postępowaniu rozwodowym niezbędna jest pomoc prawnika ponieważ wypełnianie dokumentów może okazać się trudne. Zwykle należy wówczas za takie usługi zapłacić.

W kwietniu 2013 r. uległy zmianie zasady dot. finansowania publicznego rozwodu w sytuacji osób o małych dochodach dostających benefity. Te osoby mogły właśnie liczyć do końca marca 2013 na państwową pomoc w trakcie rozwodowego postępowania (tzw. legal aid). Od kwietnia ta pomoc została jednak ograniczona i przyznawana jest przy niskim dochodzie, benefitach oraz w przypadku przemocy domowej.

Gdy ktoś szuka rozwodowej porady, umówiony może być na bezpłatne 30 minutowe spotkanie. Wówczas omówiony będzie poszczególny przypadek, wytłumaczona procedura rozwodowa a także wskazane będą możliwe podstawy rozwodu. Takie półgodzinne spotkanie nie obliguje jeszcze do skorzystania z usług, ale wiele osób decyduje się na przyjęcie pomocy.

Opłaty za prowadzenie sprawy rozwodowej są stałe. Koszty zależą od zakresu udzielanej pomocy:

Dostępne opcje to:

1. Rozwód z instrukcją. Jego koszt to 275 plus VAT (£330). W tym przypadku dostarcza się klientowi właściwe formy rozwodowych pism ze wskazówkami jak je wypełnić, a które potem składa się w sądzie. Zapewniana jest też godzina spotkania z prawnikami, w trakcie której mogą być sprawdzone te formularze lub udzielona szczegółowa porada prawna. Dzięki mojej obecności komunikacja będzie ułatwiona a prawo angielskie lepiej zrozumiane.

2. Rozwód z poradą na każdym etapie. Jego to koszt £375 plus VAT – łącznie £450. W tej opcji dostarczamy formularze do wypełnienia ze wskazówkami jak to zrobić. Przed złożeniem do sądy będą przez nas sprawdzone. Dzięki temu mamy pewność, że nie będą odrzucone. Oferta obejmuje także wsparcie prawne oraz językowe.

3. Rozwód całkowicie zarządzany przez nas. Koszt tej oferty to £500 plus VAT, czyli razem £600. Za tę sumę m.in. wypełniamy formularze za Ciebie na podstawie dostarczonych informacji. Wszystkie etapy działania są konsultowane z Tobą, a o wynikach jesteś informowany. Zajmujemy się także wymianą korespondencji ze współmałżonkiem, jego prawnikami oraz z Sądem. Klienci w większości preferują tę ofertę ponieważ pozwala zaoszczędzić dużo czasu.

Do tych wszystkich opłat za rozwód należy jeszcze doliczyć opłatę sądową, która wynosi £410. Nasza profesjonalne pomoc prawna i językowa pozwala otoczyć potencjalnego klienta właściwą i niezbędną opieką podczas trwania całej procedury sądowej co też pozwala doprowadzić sprawę do końca przy obniżonym poziomie stresu.

Każdy kto ma ochotę przedyskutować bardziej szczegółowo wymienione opcje może kontaktować się ze mną telefonicznie albo mailowo.

W kolejnych artykułach pisać będziemy o rozwiązywaniu kwestii finansowych pomiędzy rozwodzącymi się małżonkami.

fot: freeimages.com

You may also like