Strona główna » Współpraca polskich przedsiębiorstw z EBOiR

Współpraca polskich przedsiębiorstw z EBOiR

dodane przez: Krzysztof Z
Wspolpraca-polskich-przedsiebiorstw-z-EBOiR

W Warszawie o finansowaniu projektów i współpracy z EBOiR

 

Współpracy polskich przedsiębiorstw z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju w zakresie projektów infrastrukturalnych i energetycznych na Ukrainie poświęcone było seminarium, które 3 marca w Warszawie zainaugurowała podsekretarz stanu Katarzyna Kacperczyk.
– Polscy przedsiębiorcy chcieliby włączyć się w reformę i modernizację ukraińskiej gospodarki – powiedziała wiceszefowa MSZ. – EBOiR jest jedną z najważniejszych instytucji zaangażowanych na Ukrainie, stąd wykorzystanie jego doświadczeń i zacieśnienie współpracy jest korzystne dla obu stron – podkreśliła. W szkoleniu zorganizowanym przez MSZ wraz z EBOiR i Narodowym Bankiem Polskim wzięło udział kilkudziesięciu przedsiębiorców z firm reprezentujących sektory: infrastruktury, transportu i energetyki.

W ubiegłym roku EBOiR w ramach wsparcia reform na Ukrainie zainwestował w tym kraju 1,2 mld euro. Środki te zostały przeznaczone na projekty obejmujące modernizację dróg dojazdowych do Kijowa, sieci przesyłowych Naftogazu i ogrzewania miejskiego w Łucku. Do 2020 r. bank planuje zainwestować na Ukrainie przynajmniej 5 mld euro.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony msz.gov.pl
Fot: msz.gov.pl

You may also like