Strona główna » Piękne widoki na wyspach brytyjskich

Piękne widoki na wyspach brytyjskich

dodane przez: Bogdan W
Piekne-widoki-na-wyspach-brytyjskich

Widoki na wyspach brytyjskich – punkty widokowe

Wzgórza i klify albo restauracja na szczycie wieżowca to niektóre z wybranych atrakcji widokowych. Przedstawiamy najpopularniejsze punkty w Szkocji, Anglii i Walii.

The Shard – londyński wieżowiec
To szklana kilkupoziomowa platforma umiejscowiona na górze wieżowca najwyższego w Europie (The Shard liczy 310 m.) Stąd podziwia się londyńską panoramę (www.theviewfromtheshard.com).

Glastonbury Tor w południowo-zachodniej Anglii
O tym 150 metrowym wzgórzu krążą różne legendy. Wznoszą się na nim pozostałości po wieży kościoła św. Michała, ale znajdował się tu podobno też grób króla Artura oraz ukryty miał tutaj być święty Gral. Mimo że nie jest to potwierdzone naukowo i tak rozciąga się z stąd wyjątkowy widok na trzy hrabstwa południowo-zachodniej Anglii: Somerset, Dorset i Wiltshire (www.glastonburytor.org.uk).

3 wyjątkowe szczyty – Ben Nevis, Scafell Pike, Snowdon
Na turystów czeka też przygoda zwana „Wyzwaniem Trzech Szczytów” polegająca na wejściu na 3 najwyższe góry w ciągu doby. Są to szczyty – w Szkocji (Ben Nevis – 1344 m), Anglii (Scafell Pike – 978 m) i Walii (Snowdon – 1085 m).

Panorama z baru Cloud 23 w Beetham Tower
Na Manchester możemy sobie popatrzeć z baru Beetham Tower umiejscowionego w Beetham Tower (najwyższy budynek w mieście (ok. 168 m). Pobyt umilają nam tu zimne koktajle i smaczne jedzenie – www.cloud23bar.com

Szkockie wzgórze Calton Hill
Centrum Edynburga znajduje się wzgórza Calton Hill. Stąd widać całe miasto, w tym zamek królewski Edinburgh Castle, główną ulicę miasta – Princes Street a także pagórkowaty Holyrood Park. Znajduje się tu także astronomiczne obserwatorium oraz Nelson Monument wieża upamiętniająca admirała Nelsona.

Seven Sisters – Klify Siedmiu Sióstr w płd. Anglii
Klify Siedmiu Sióstr to część Heritage Coast, a więc fragmentu wybrzeża uznawanego za przyrodnicze dziedzictwo z uwagi na jego naturalne piękno i znaczenie naukowe. Widok jest też piękny z plaży, ale z klifów widać kanał La Manche (www.sevensisters.org.uk).

Restauracja Six w Newcastle Gateshead
Ten gastronomiczny lokal zjednuje się na dachu centrum sztuki współczesnej w Newcastle Gateshead BALTIC Centre for Contemporary Art. Zobaczymy stąd widok na nabrzeże Gateshead Quayside i całe Newcastle (www.sixbaltic.com).

Wał Hadriana w północ Anglii
Rzymski mur obronny wzniesiony na rozkaz cesarza Hadriana liczący sobie 117 kilometrów długości i 6 metrów wysokości jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Ciągnie się od od wschodniego do zachodniego wybrzeża północnej Anglii. Jeśli jesteśmy w okolicy, warto pospacerować wzdłuż zabytkowej fortyfikacji.

Panoramic 34 – restauracja w West Tower
W wieżowcu West Tower na 34. piętrze znajduje się restauracja Panoramic 34. Z wysokości 100 m nad poziomem morza możemy przez jej okna objąć wzrokiem panoramę Liverpoolu (www.panoramic34.com).

Bidean nam Bian – szczyt w Szkocji
Szczyt Bidean nam Bian liczy 1150 m. Znajduje się w pobliżu pięknego krajobrazu doliny Glencoe w Scottish Highlands

Bar Vista w hotelu Trafalgar
Na ulice Londynu i Trafalgar Square mamy najlepszy widok z baru Vista. Znajduje się na dachu hotelu Trafalgar (www.thetrafalgar.com/vista-homepage).

Fot: własność redakcji

Polecamy artykuły:

Co warto zobaczyć w Wielkiej Brytanii
Tanie hotele w Anglii
Rekreacja i sport na wyspach
Transport promowy w Anglii

You may also like