Strona główna » Windsurfing na Narodowym

Windsurfing na Narodowym

dodane przez: Krzysztof Z
Windsurfing-na-Narodowym

Windsurfing na Narodowym – basen na stadionie

Żart stał się faktem. Stadion Narodowy zamienił się w basen. Już dziś rozpoczyna się na nim Halowy Puchar Świata.

To część prestiżowego cyklu PWA World Tour. „Jest to największe widowisko w Polsce tego roku” – zapewnia Piotr Glinkowski ze spółki PL.2012+, będącej operatorem Stadionu Narodowego. Ciekawa formuła wydarzenia zapewne przyciągnie nie tylko pasjonatów sportów wodnych, ale i całe rodziny.

Idea zorganizowania zawodów windsurfingowych na Stadionie Narodowym narodziła się w październiku 2012 roku. Przed meczem Polska – Anglia nie zamknięto dachu, podczas ulewnego deszczu, murawa stanęła w wodzie. „Postanowiliśmy wykorzystać fakt, że przyklejono do nas łatkę >>Basenu Narodowego<< i obrócić to na swoją korzyść” – mówi serwisowi infoWire.pl Piotr Glinkowski.

Stworzenie basenu na płycie boiska to ogromne przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne. „W tej chwili myślimy o jednorazowym wydarzeniu. Jeśli jednak reakcja publiczności będzie pozytywna – pomyślimy nad organizacją kolejnej edycji” – wyjaśnia ekspert.

Wydarzenie będzie okazją do ustanowienia nowych rekordów m.in., prędkości jazdy na desce windsurfingowej – dodają organizatorzy.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl

You may also like