Strona główna » Wielka Brytania to najbardziej popularny kierunek wyjazdu na urlop wśród Polaków

Wielka Brytania to najbardziej popularny kierunek wyjazdu na urlop wśród Polaków

dodane przez: Krzysztof Z
Wielka-Brytania-to-najbardziej-popularny-kierunek-wyjazdu-na-urlop-wsrod-Polakow

Chcesz spędzić urlop bez innych Polaków? Wybierz jeden z tych kierunków

 

Jak wynika z przeprowadzanych regularnie badań, wielu Polaków ma zastrzeżenia odnośnie zachowania rodaków na urlopach. Skyscanner sprawdził, dokąd podróżujemy najrzadziej.

Co roku – szczególnie w szczycie sezonu – w mediach pojawiają się informacje o ekscesach turystów przebywających na urlopach. Głośno mówi się o problemach stwarzanych na pokładach samolotów i na lotniskach, sprawdzaniu granic gościnności gospodarzy w krajach, do których turyści wyjeżdzają, czy po prostu niedostosowywaniu się do przyjętych norm i obyczajów.

Na podstawie pojedynczych przykładów nie powinno się jednak tworzyć obrazu całości – wyciągać generalnych wniosków na temat złego zachowania turystów przebywających na urlopach. Prawdą jest natomiast, że podróżni z różnych części świata, coraz częściej rozglądają się za takimi kierunkami podróży, które nie tylko pozwolą im poznać zupełnie nowe miejsca, ale i spędzić czas wolny bez towarzystwa rodaków.

Skyscanner postanowił sprawdzić, gdzie mogą udać się Polacy, by nie natknąć się na turystów z naszego kraju. Z oficjalnych danych firmy wynika, że najmniejszą szansę na takie spotkanie mamy, gdy wybierzemy się w jedno z poniższych miejsc[1]:

Wyspa Guernsey
Monaco
Gibraltar
Wyspy Owcze
Słowacja
Kosowo
Bośnia i Hercegowina
Macedonia
Luksemburg
Mołdawia

Tak prezentuje się dziesiątka miejsc, do których Polacy latają najrzadziej. Na dalszych miejscach znalazły się jeszcze Czarnogóra, Białoruś, Mołdawia czy Albania. Nie ma natomiast wśród nich bardziej egzotycznych destynacji, takich jak Tajlandia, Indie, Filipiny, Japonia czy kraje Ameryki Południowej.

Tymczasem piątka krajów obecnie najbardziej popularnych wśród Polaków przedstawia się następująco:

Wielka Brytania
Hiszpania
Włochy
Francja
Niemcy

To w tych krajach mamy bardzo dużą szansę natrafić na innych Polaków. Trzeba jednak odnotować, że w rankingu na trzecim miejscu pod względem popularności, znalazła się Polska, która nie została uwzględniona w powyższym zestawieniu.

[1] Na pierwszym miejscu znalazła się najmniej popularna destynacja, a na kolejnych te o coraz większej popularności wśród Polaków

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

You may also like