Strona główna » Większa aktywność fizyczna Polaków

Większa aktywność fizyczna Polaków

dodane przez: Krzysztof Z
Wieksza-aktywnosc-fizyczna-Polakow

Polacy coraz bardziej aktywni

Wejście do Polski nowych sieci klubów w 2014 roku znacznie odmieniło rynek fitness. Nowy rok 2015 przyniesie ich ekspansję i umocnienie pozycji, co przyczyni się do większej aktywności fizycznej Polaków.

Pojawienie się nowych sieci, reprezentujących innowacyjny na polskim rynku model biznesu, to z pewnością wydarzenie roku 2014 w branży fitness – ocenia Nicholas Moses, członek zarządu CityFit.

– Polacy przywiązują coraz większą wagę do dbania o swoje zdrowie, sylwetkę i kondycję fizyczną. Jak wynika z wielu niezależnych raportów i naszych własnych badań, Polska jest jednym z dwóch rynków w Europie o największym potencjale rozwoju segmentu fitness – mówi Nicholas Moses.

CityFit zadebiutowała na polskim rynku w lipcu 2014 roku, kiedy to sieć otworzyła klub w centrum handlowym Plaza Rzeszów. Wyróżnikiem CityFit są przestronne kluby, czynne 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu. CityFit zapewnia nowoczesny, wysokiej jakości sprzęt fitness i stosuje elastyczne kontrakty, które można odnowić co miesiąc. W ten sposób nowa na polskim rynku sieć zmienia stereotypy o uczęszczaniu do klubów fitness. – Oferta CityFit bardzo się wyróżnia na tle rynku, co doprowadziło do zainteresowania uprawianiem aktywności fizycznej nowej grupy osób. Jak pokazują nasze badania, aż 30 proc. naszych członków nigdy nie uczęszczało wcześniej do klubów fitness – mówi Nicholas Moses.

Według przewidywań światowych firm doradczych, w 2015 roku grono osób uczęszczających do klubów fitness w Polsce ma się powiększyć aż o jedną piątą. Polski Związek Pracodawców Fitness szacuje, że od 1 mln do 1,5 mln osób dołączy w przyszłości do już ćwiczących w fitness klubach.

– Najbliższych rok przyniesie duże zmiany na rynku. CityFit wprowadza wysokiej klasy ofertę za dobrą cenę i elastyczne członkostwo, co z pewnością przekona do rozpoczęcia aktywności fizycznej wielu Polaków – przewiduje Nicholas Moses.

Na początku 2015 roku CityFit otworzy dwa kluby w Warszawie – CityFit Rondo ONZ oraz CityFit Targówek, a następnie kluby w Lublinie i w Wałbrzychu.

Źródło: Agencja Informacyjna Newsrm TV – newsrm.tv
Fot: newsrm.tv

You may also like