Strona główna » Rozmowy szefa BBN w Londynie

Rozmowy szefa BBN w Londynie

dodane przez: Krzysztof Z
Rozmowy-szefa-BBN-w-Londynie

Wizyta Ministra Stanisława Kozieja w Wielkiej Brytanii

 

Rozmowy szefa BBN w Londynie potwierdziły zbieżność stanowisk oraz ocen Polski i Wielkiej Brytanii co do kryzysu bezpieczeństwa w Europie i rosyjskiej agresji na Ukrainie. Zgodzono się także, co do potrzeby kontynuowania dotychczasowej współpracy bilateralnej i wielostronnej.

Minister Stanisław Koziej przebywający w Wielkiej Brytanii na zaproszenie doradcy premiera ds. bezpieczeństwa narodowego Sir Kima Darrocha, spotkał się także z ministrem ds. europejskich Davidem Lidingtonem oraz lordem Alanem Westem – członkiem Połączonego Komitetu Izby Gmin i Izby Lordów ds. Strategii Bezpieczeństwa Narodowego. Szefowi BBN towarzyszył Ambasador RP w Londynie Witold Sobków.

W czasie spotkania z K. Darrochem omówiono m.in. prognozy dotyczące rozwoju konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, a także możliwe formy reakcji społeczności międzynarodowej. Natomiast podczas spotkania z ministrem D. Lidingtonem podniesione zostały tematy czerwcowego szczytu Rady Europejskiej poświęconego Wspólnej Polityce Bezpieczeństwa i Obrony oraz adaptacji NATO do nowych warunków bezpieczeństwa.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony londyn.msz.gov.pl
Fot: londyn.msz.gov.pl

You may also like