Strona główna » Przepisy celne w Anglii

Przepisy celne w Anglii

dodane przez: Krzysztof Z
Przepisy-celne-w-Anglii

Przepisy celne w Anglii – co warto wiedzieć przed przyjazdem

Przepisy celne w Anglii nakazują do udokumentowania przed wjazdem środków finansowych jeśli przekraczają one 10 tys. EUR. Jeżeli jest podejrzenie o przestępstwie to policja ma prawo zatrzymać gotówkę powyżej 1000 GBP.

Do Anglii można wwozić alkohol i papierosy do użytku osobistego. W przepisach celnych w Anglii nie ma określonej ilości limitów , ale za ilości przeznaczone do użytku osobistego uznaje się: do 800 sztuk papierosów, do 1 kg tytoniu, do 110 litrów piwa, do 90 litrów wina oraz do 10 litrów mocnego alkoholu.

Osoby podróżujące ze zwierzętami domowymi (psy i koty) muszą zadbać o to aby zwierzę miało paszport, wszczepiony mikrochip i świadectwo zdrowia. Dokument powinien zawierać wszystkie informację dotyczące szczepienia psa przeciw wściekliźnie. 1-5 dni przed przyjazdem do Anglii psy powinny być odrobaczone z tasiemca (informacja ta powinna znajdować się w paszporcie lub świadectwie zdrowia). Niektóre rasy psów nie mogą być wwożone do Wielkiej Brytanii.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: gov.uk/pet-travel-information-for-pet-owners#routes-and-transport-companies.

Na podstawie materiałów: Polak za granicą – poradnik (polakzagranica.msz.gov.pl)
Fot: freeimages.com

You may also like