Strona główna » Praca w Anglii dla fachowców

Praca w Anglii dla fachowców

dodane przez: Bogdan W
Praca-w-Anglii-dla-fachowcow

Praca w Anglii według portalu pracy

Polski rynek pracy cierpi na deficyty stanowisk z uwagi na przesyt specjalistami-magistrami, którzy w zasadzie poza teoretyczną wiedzą nie potrafią zaoferować niczego szczególnego danemu pracodawcy. Niestety to właśnie to przeświadczenie o własnej wartości na rynku pracy na podst. Uczelnianego tytułu  wywołuje przecenianie swoich umiejętności i możliwości rzeczywistych. Wyraźnie jednak widać, że lata ubiegłe to częstsze poszukiwanie specjalistycznych pracowników fizycznych, którzy są niezbędni naszej polskiej rozwijającej się gospodarce. Niezależni specjaliści z portalu pracy stwierdzają obiektywnie, że firmy poszukują teraz  elektryków, spawaczy, oraz inżynierów. Dla nich właśnie przewidziane są wysokie zarobki i dobre warunki pracy. Dane powyższego portalu wykazują, że elektryk z doświadczeniem może liczyć nawet na 5 tys. złotych miesięcznie, czyli aż 2 tys. więcej niż potencjalny nauczyciel czy pielęgniarz.

Na emigracji zarobisz więcej

W Polsce brakuje niestety fachowców. Specjaliści wybierają emigrację z uwagi na wyższe zarobki i lepsze warunki pracy, a najczęściej wyjeżdżają do Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Poza tym wiele osób po otwarciu się rynku pracy w Wielkiej Brytanii wybiera właśnie wyjazd na wyspy – w Anglii, Szkocji i Irlandii widać teraz największą liczbę polskich imigrantów. Przykładowo elektryk może zarobić nawet 1500 euro (ponad 6000 zł). Dochodzą do tego jeszcze dobre warunki pracy – najlepsze narzędzia, wysokie normy bezpieczeństwa pracy, szkolenia i opieka medyczna.

Elektrycy poszukiwani

Wg raportu pracy osoby z doświadczeniem i umiejętnościami elektryka lub hydraulika mogą odstać pracę od zaraz i są to zawody fizyczne najlepiej opłacane. Średni zarobek elektryka z 3-letnim stażem to nawet 3 tys. zł netto. Elektrycy prywatni na większych zleceniach zarabiają nawet 5 – 7 tys. zł. Wyższe zarobki wynikają z deficytów takich specjalistów – Polacy nie uczą się w szkołach technicznych. Stąd duży popyt na fizycznych fachowców, ale trzeba pamiętać, że pracownik musi wykazać się doświadczeniem.

Fot: własność redakcji

Polecamy artykuły:

Prawo pracy i pobytu w UK
Najniższa płaca w Anglii
Zasiłki dla bezrobotnych na wyspach
Aktualne oferty pracy w Wielkiej Brytanii

You may also like