Strona główna » Powrotów polskich studentów z Anglii

Powrotów polskich studentów z Anglii

dodane przez: Krzysztof Z
Powrotow-polskich-studentow-z-Anglii

Powrotów polskich studentów z Anglii – program

Polscy studenci Uniwersytetu w Cambridge rozpoczynają projekt “NEXT STEP: Poland”, w ramach którego zachęcają studentów z innych najlepszych brytyjskich uczelni do powrotów do Polski. Spotkanie inaugurujące projekt odbyło się 31 stycznia w Cambridge.

“NEXT STEP: Poland” to inicjatywa studencka skierowana do polskich studentów w Wielkiej Brytanii oraz przedstawicieli firm, instytucji naukowych i rządowych w Polsce. Głównym celem projektu jest promowanie możliwości rozwoju kariery i zdobywania doświadczenia zawodowego w Polsce – poinformowano w komunikacie na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

“Wierzymy, że dzięki temu uda nam się zainteresować przyszłych absolwentów możliwościami pracy w naszym kraju, a polskich pracodawców przekonać o naszych ambicjach, umiejętnościach i doświadczeniu” – podkreśla inicjatorka projektu, Aleksandra Pędraszewska, prezydent Polskiego Stowarzyszenia Studenckiego na Cambridge.

Spotkanie inicjujące program “NEXT STEP: Poland” odbyło się 31 stycznia w Cambridge. Było doskonałą okazją do spotkania i zacieśnienia więzi między polskimi studentami z takich uczelni jak Uniwersytet w Cambridge, Uniwersytet Oxfordzki i London School of Economics oraz firmami z Polski zainteresowanymi ich rekrutacją. W ramach spotkania odbyły się warsztaty, panel dyskusyjny i sesja informacyjna.

Na stronie resortu nauki poinformowano, że corocznie podwaja się liczba polskich studentów na uczelniach w Wielkiej Brytanii, co znajduje swoje odbicie w ich działalności studenckiej. Polacy studiujący w Wielkiej Brytanii organizują wiele spotkań integrujących ich środowisko. Co roku organizowany jest np. Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich UK oraz konferencja popularnonaukowa „Science. Polish Perspectives”, która miała już 3 edycje. Na samym Cambridge polskie stowarzyszenie zrzesza ponad 200 studentów.

“Podjętą przez Państwa inicjatywę uznaję za niezwykle cenną i potrzebną. Pamiętamy w Polsce o Was i o Waszych talentach. Chcemy, byście swoją wiedzę, zdolności i doświadczenie wykorzystywali w kraju. Polska nauka i polskie uczelnie zmieniają się bowiem na lepsze w ostatnich latach. Nie mamy się czego wstydzić w Europie” – podkreśliła w liście do uczestników spotkania minister Lena Kolarska–Bobińska.

Partnerami wydarzenia zostali m.in. minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska i minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna

Źródło: PAP Nauka w Polsce | www.naukawpolsce.pap.pl
Fot: freeimages.com

You may also like