Strona główna » Polacy przebywający w ośrodkach deportacyjnych

Polacy przebywający w ośrodkach deportacyjnych

dodane przez: Patrycja M
Krzysztof-Grzelczyk

Wizyta Konsula Generalnego w ośrodku deportacyjnym Harmondsworth oraz Colnbrook

Krzysztof Grzelczyk, Konsul Generalny RP w Londynie, 21 kwietnia spotkał się z Polakami przebywającymi w dwóch ośrodkach deportacyjnych Harmondsworth i Colnbrook znajdujących się przy lotnisku Heathrow w Londynie.

Wydział Konsularny Ambasady RP w Londynie w ramach monitorowania sytuacji Polaków zatrzymanych na podstawie przepisów imigracyjnych zorganizował kolejne spotkanie z Polakami przebywającymi w londyńskim ośrodku deportacyjnym.

Po spotkaniu z Polakami Konsul rozmawiał z przedstawicielem służb imigracyjnych oraz zarządcą ośrodka, którzy zadeklarowali gotowość poprawy sytuacji obywateli polskich w przedstawionych im sprawach, m.in. w zapewnieniu informacji w języku polskim, możliwości skorzystania z tłumacza. Konsul K. Grzelczyk przekazał również kilkanaście książek w j. polskim – dar biblioteki Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego w Londynie – oraz prasę polskojęzyczną na potrzeby Polaków przebywających w ośrodku.

Ambasada RP w Londynie jednocześnie informuje, że dzisiaj Pan Ambasador A. Rzegocki oraz Pan Konsul K. Grzelczyk rozmawiali z Panem Robertem Goodwillem, Sekretarzem Stanu w brytyjskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych odpowiedzialnym za sprawy imigracyjne, w tym kwestie związane z deportacjami z WB obywateli innych państw.

 

Źródło: Ambasada RP w Londynie (londyn.msz.gov.pl)
Fot: londyn.msz.gov.pl

You may also like