Strona główna » Podróże z dzieckiem do Wielkiej Brytanii

Podróże z dzieckiem do Wielkiej Brytanii

dodane przez: Krzysztof Z
Podroze-z-dzieckiem-do-Wielkiej-Brytanii

Dokąd Polacy zabierają dzieci na wczasy? Skyscanner prezentuje wakacyjne trendy

Dzień dziecka, koniec roku szkolnego, lato i sezon urlopowy zbliżają się wielkimi krokami. To bardzo dobry moment, żeby zaplanować niesamowity wypoczynek dla siebie, a dzieciom zagwarantować maksimum zabawy. Skyscanner, wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, analizując wybory swoich użytkowników pokazuje, że można udać się na wczasy w najpopularniejsze miejsca jednocześnie zadawalając swoje pociechy.

10 najczęściej wyszukiwanych kierunków podróży z dzieckiem:
1. Hiszpania
2. Włochy
3. Wielka Brytania
4. Grecja
5. Stany Zjednoczone
6. Francja
7. Portugalia
8. Chorwacja
9. Bułgaria
10. Niemcy

Top10 najchętniej wybieranych kierunków to miejsca, które oprócz ładnej pogody oferują także pakiet rozrywek. Europejskie miasta są bogate w zabytki i atrakcje dla różnych grup wiekowych, dlatego właśnie wspólny wyjazd może być idealnym wyjściem na rodzinny wypad. Czas wakacji to także świetna okazja, by odwiedzić rodzinę i przyjaciół mieszkających za granicą, co tłumaczy wysoką pozycję Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Polskie rodziny najchętniej planują urlopy trwające 7 lub 14 dni. Największą popularnością cieszą się stolice, które pełne są atrakcji dla rodziców a także najmłodszych. W okolicach najczęściej wybieranych na rodzinne wypady miast znajdują się wielkie parki rozrywki. Wtedy wystarczy już tylko krótka przejażdżka, by zrobić dzieciom niespodziankę i zabrać je do prawdziwej krainy zabawy. Skyscanner prezentuje 5 najczęściej wyszukiwanych (przez użytkowników wybierających się w podróż z dziećmi) miast wraz z propozycjami miejsc, które warto odwiedzić ze swoimi pociechami.

5 najczęściej wyszukiwanych miast na rodzinne wakacje:

Londyn – warto odwiedzić słynny LegolandwWindsorze, ThorpePark (oprócz całodziennej zabawy oferuje również zakwaterowanie i nocleg) orazChessingtonWorldofAdventures łączący atrakcje „wesołego miasteczka” i ZOO.Wszystkieznajdują się wodległościok. 40kmodstolicy.
Barcelona – PortAventura to miejsce uważane za jedno z najciekawszych miejsc pod względem różnorodności – znajdziemy tam aż 5 krain tematycznych. Park położony jestok. 110 km od stolicy Katalonii.
Paryż – w okolicy znajdują się: ParcAstérix – poświęcony najsłynniejszemu Galowi na świecie, LaMerdeSable – dla fanów Dzikiego ZachoduioczywiścieDisneyland. Parki oddalone są od stolicy o ok. 50km.
Lizbona – Portugalia proponuje parki wodne takie jak Aquashow i Zoomarine Algarve znajdujące się w odległości ok. 3 godzin drogi samochodem na południe. Główną atrakcją pierwszego jest Water Coaster. Drugi oferuje także pokazy delfinów i lwów morskich.
Rzym – Rainbow MagicLand (oddalony o 55 km) to nowoczesny świat zabawy łączący cechy tradycyjnych i wodnych parków rozrywki.

Mamy coraz więcej parków rozrywki do wyboru. Ciągły rozwój tego typu miejsc pokazuje, że dorośli korzystają z ich ofert równie chętnie, co najmłodsi. – Popularność stolic w kontekście rodzinnych wakacji i zbliżającego się 1 czerwca jest zrozumiała, tym bardziej, że każdy z nas ma w sobie dziecko. Wczasy z dziećmi nie mogą polegać tylko na wspólnym odpoczynku, liczy się też zabawa. Planowanie podróży bez pośredników pozwala zaoszczędzić pieniądze, które możemy wydać na atrakcje dla naszych pociech – mówi Magdalena Greloff, Marketing Manager w Skyscanner.

Chcąc ominąć koszty związane z pomocą biur podróży, coraz częściej decydujemy się na wyjazd na własną rękę. Tym bardziej, że wakacje z dzieckiem muszą być bogate w atrakcje, a te często nie znajdują się w sąsiedztwie hotelu. Rezerwacja lotu, zakwaterowania i wynajęcie samochodu dla całej rodziny oznacza, że można maksymalnie dostosować podróż do swoich preferencji, a także nie nadwyrężać domowego budżetu. Wszystko to za pomocą kilku kliknięć. Używając opcji „szukaj wszędzie” znajdujemy nie tylko atrakcyjne, ale też najtańsze kierunki, dzięki czemu podróż jest dużo bardziej komfortowa i oszczędna.

O badaniu:

Badanie zostało przeprowadzone na bazie wyników wyszukiwań użytkowników Skyscanner od lutego do maja 2014 roku.

Źródło: materiały pochodzą ze strony : infowire.pl
fot: freeimages.com

You may also like