Strona główna » Osoba zaszczepiona w Anglii

Osoba zaszczepiona w Anglii

dodane przez: redakcja
Osoba zaszczepiona w Anglii, co musisz zrobić podczas podróży do Anglii

Osoba zaszczepiona w Anglii – wszystko na temat szczepień, certyfikatów COVID, testów PCR, testów przed przyjazdem do Anglii

To, co musisz zrobić podczas podróży do Anglii, zależy od tego, czy kwalifikujesz się jako w pełni osoba zaszczepiona w Anglii, czy nie. Aby zakwalifikować się zgodnie z zasadami pełnego szczepienia na podróż do Anglii, musisz mieć dowód szczepienia z pełnym cyklem zatwierdzonej szczepionki (certyfikat COVID w Anglii). Dowód musi być wystawiony przez brytyjski lub zagraniczny program szczepień, program szczepień ONZ dla personelu i wolontariuszy, jeden z krajów lub terytoriów, do których zaliczają się kraje UE (w tym i Polska). Nadal możesz podróżować do Anglii, jeśli nie kwalifikujesz się jako w pełni zaszczepiony, ale musisz przestrzegać pewnych zasad. Musisz mieć wykonany przede wszystkim test PCR w Anglii (tzw. test COVID w Anglii). Istnieją również inne zasady, jeśli przebywałeś w kraju lub terytorium z czerwonej listy w ciągu ostatnich 10 dni. I możesz nie zostać wpuszczony do Anglii.

Szczepienia w Anglii, a zatwierdzone szczepionki? Musisz mieć pełny cykl jednej z następujących szczepionek co najmniej 14 dni przed przyjazdem do Anglii. Covaxin, Janssen (szczepionka jednodawkowa), Novavax (Nuvaxovid i Covovax). Oraz AstraZeneca, Pfizer BioNTech, Sinopharm Pekin, Sinovac-CoronaVac. Dzień przyjęcia ostatniej dawki nie liczy się jako jeden z 14 dni. Formuły tych szczepionek, takie jak AstraZeneca Covishield, AstraZeneca Vaxzevria i Moderna Takeda, również kwalifikują się jako zatwierdzone szczepionki. Jeśli zostałeś zaszczepiony 2-dawkową szczepionką lub ich kombinacją, musisz mieć obie dawki. Aby uzyskać status osoby w pełni zaszczepionej przed podróżą do Wielkiej Brytanii. Dotyczy to wszystkich przypadków, nawet jeśli niedawno wyzdrowiałeś z COVID-19 i masz naturalną odporność. Ponadto ci, którzy mieli COVID-19 i otrzymali tylko jedną dawkę 2-dawkowej szczepionki, muszą przestrzegać zasad dotyczących osób niezaszczepionych.

Kilka szczegółów:

– Testy można zamówić za pośrednictwem strony rządowej: gov.uk/find-travel-test-provider

– Testy można również zamówić poprzez stronę internetową: gov.uk/order-coronavirus-rapid-lateral-flow-tests

Na podstawie materiałów: Ministerstwo Spraw Zagranicznych – gov.pl 
Fot: CDC | unsplash.com/@cdc

You may also like