Strona główna » Monetia planuje rozwój usługi przekazów międzynarodowych dla Polaków

Monetia planuje rozwój usługi przekazów międzynarodowych dla Polaków

dodane przez: Krzysztof Z
Monetia-planuje-rozwoj-uslugi-przekazow-miedzynarodowych-dla-Polakow

Monetia zapowiada intensywny rozwój na rynku przekazów międzynarodowych

Monetia planuje rozwój usługi przekazów międzynarodowych. Chce wprowadzić kolejne kierunki transferu pieniędzy – nie tylko do Polski, lecz także do innych państw europejskich oraz z Polski na Wschód, głównie na Ukrainę. Dzięki temu z platformy Monetia24.pl będą mogli korzystać zarówno Polacy, jak i obywatele innych państw.

– Chcemy stworzyć usługę, która pozwoli na wysyłanie pieniędzy z Polski na Ukrainę oraz do innych krajów – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Wojciech Jóźwiak, prezes Monetii. – Planujemy ją rozwinąć tak, by możliwe było wysyłanie pieniędzy z Wielkiej Brytanii do innych państw europejskich, czyli np. do Bułgarii, Rumunii itd.

Prezes Monetii zwraca uwagę na to, że na samą Ukrainę wysyłane jest co roku ok. 7 mld zł. Z drugiej strony do Polski co roku trafia w formie przekazów pieniężnych 30 mld zł od Polaków mieszkających za granicą, głównie z Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.

– Chcemy, by z Monetia24.pl mogło korzystać więcej osób – deklaruje prezes Wojciech Jóźwiak. – Nie tylko Polacy, lecz także obcokrajowcy pracujący w innych państwach, którzy chcą przesłać pieniądze na rachunek w swoim kraju. Jesteśmy instytucją płatniczą, dzięki czemu poprzez paszportowanie możemy w każdym kraju Unii Europejskiej świadczyć tę usługę.

Monetia24.pl to platforma, która została uruchomiona w październiku ub.r. i która umożliwia realizację przekazów z zagranicy do Polski.

Spółka zapowiada także dywersyfikację źródeł przychodów. Obecnie większość przychodów stanowi obsługa płatności gotówkowych. Jednak za 2-3 lata połowa ma być generowana przez nowo wprowadzoną ofertę, np. z obsługi punktów kasowych samorządów, gdzie Monetia zwiększa swój udział w rynku.

– W zakresie outsourcingu obsługi kasowej współpracujemy z wieloma bankami, których klientami są jednostki samorządu terytorialnego, czyli urzędy miast i gmin. – mówi Wojciech Jóźwiak. – Rozwijamy współpracę z naszymi partnerami korporacyjnymi, a także tymi z sektora publicznego, jak urzędy skarbowe. Tutaj jesteśmy liderem rynku. Mamy 12 proc. udziału w obsłudze kasowej wszystkich urzędów skarbowych i dalej będziemy go zwiększać.

W 2014 roku Monetia uzyskała od Komisji Nadzoru Finansowego licencję Krajowej Instytucji Płatniczej. W zeszłym roku otworzyła w Polsce ponad 70 nowych oddziałów i obecnie ma w kraju 623 placówki. Obsługuje w nich ponad pół miliona klientów. Jest spółką rentowną i nie potrzebuje zewnętrznych źródeł finansowania dla inwestycji.

W placówkach Monetia można nie tylko dokonać płatności, lecz także kupić produkty finansowe.

– W 150 placówkach wdrożyliśmy dystrybucję produktów pożyczkowych – informuje Wojciech Jóźwiak. – W najbliższym czasie będziemy wdrażać kredyty bankowe, wprowadzając jednocześnie tę ofertę do kolejnych placówek.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Inwestor
Fot: inwestor.newseria.pl

You may also like