Strona główna » Minister Grzegorz Schetyna o sytuacji migracyjnej w Europie

Minister Grzegorz Schetyna o sytuacji migracyjnej w Europie

dodane przez: Krzysztof Z
Minister-Grzegorz-Schetyna-o-sytuacji-migracyjnej-w-Europie

Potrzebne są kompleksowe i skuteczne działania Unii Europejskiej oraz państw członkowskich w kwestii polityki azylu i migracji – podkreśla w swoim artykule minister Grzegorz Schetyna

 

Szef polskiej dyplomacji zaznacza w artykule, który opublikowany został w poniedziałkowych wydaniach opiniotwórczych europejskich gazet, że kryzys migracyjny nie może doprowadzić do podziału i antagonizowania narodów Europy. -Podejmujmy szybkie i skuteczne działania, które realnie rozwiążą kryzys, a nie pogłębią go, czy odwleką w czasie – apeluje minister Schetyna.

Minister Grzegorz Schetyna podkreśla przy tym, że „Polska nie jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców”. W jego ocenie ważne jest jednak podjęcie odważnych działań, jako zjednoczona Europa. Działań, które oparte będą „na solidarności, ale także odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszych obywateli”. Według ministra Schetyny ważnymi elementami rozwiązania obecnego kryzysu będą m.in. skuteczna współpraca Unii Europejskiej z jej sąsiadami oraz stabilizacja państw, z których uciekają uchodźcy.

Tekst ukazał się równolegle w kilku dziennikach europejskich: francuskim Le Monde, niemieckim Frankfurter Allgemeine Zeitung, włoskim Corriere della Sera, czeskich Lidovych Novinach, słowackich Hospodarskych Novinach, węgierskim Népszabadság oraz na łamach Gazety Wyborczej.

Poniżej prezentujemy artykuł ministra Grzegorza Schetyny.

Źródło: londyn.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

You may also like