Strona główna » Ile piją Polacy na wakacjach a ile Anglicy

Ile piją Polacy na wakacjach a ile Anglicy

dodane przez: Krzysztof Z
Ile-pija-Polacy-na-wakacjach-a-ile-Anglicy

Belgowie na wakacjach piją najwięcej, które miejsce dla Polaków?

Polacy na wakacjach piją średnio tylko 3 szklanki alkoholu dziennie, ale stanowią największą grupę pijących bardzo dużo. Na wakacjach alkoholu najbardziej nadużywają Belgowie – tak wynika z ogólnoeuropejskiej ankiety przeprowadzonej na 4000 turystów przez portal

Średnia trzech szklanek alkoholu dziennie daje Polakom dziesiąte miejsce w rankingu urlopowiczów z Europy pod względem spożycia alkoholu. Jednak to Polacy stanowią największą grupę pijących bardzo dużo, spożywających ponad 10 szklanek na dzień.

Polacy piją poniżej średniej. 39% Polaków twierdzi, że poprzestaje dziennie na 1 szklance lub mniej, a 23% pije od 1 do 3 szklanek na dzień. 13% ankietowanych z Polski odpowiedziało, że pije ponad 10 szklanek dziennie. 8% zaznaczyło, że nie wie, ile alkoholu pije. Na podstawie tych odpowiedzi Polacy piją najwięcej alkoholu podczas urlopu. W żadnym innym kraju grupa pijących bardzo dużo nie jest tak liczna.

Belgowie liderem w rankingu

Statystycznie to Belgowie piją najwięcej na wakacjach. 3,73 szklanki alkoholu dziennie daje im pierwsze miejsce przed Duńczykami, którzy z wynikiem 3,72 szklanki na dzień depczą im po piętach. Anglicy uplasowali się na trzecim miejscu.

Włosi uważają się za najostrożniejszych w spożyciu alkoholu podczas urlopu.

Na Ibizie pijani turyści stanowią największą udrękę

Urlopowicze najbardziej skarżą się na pijanych turystów na Ibizie. Szczególnie Sant Antoni, gdzie przyjeżdża dużo młodzieży z Anglii, w ocenach ankietowanych jest wymieniane jako miejsce, gdzie jest najwięcej pijanych. Prawie 5% ocen dotyczących Sant Antoni dotyczy dokuczliwych turystów, którzy za dużo piją. Także w opiniach dotyczących Majorki często wspomina się o pijanych imprezowiczach.

Miejscowość Cel podróży Kraj Dokuczliwość
1. Sant Antoni Ibiza Hiszpania  4,62%
2. Playa d’en Bossa Ibiza Hiszpania  2,78%
3. Playa de Palma Majorka Hiszpania  2,60%
4. El Arenal Majorka Hiszpania  2,52%
5. Malia Kreta Grecja  1,98%

 

Wino popularniejsze niż piwo

Wino jest najpopularniejszym trunkiem spożywanym na wakacjach. 36% ankietowanych pije właśnie wino, a 31% wybiera piwo. Koktajle i drinki też są popularne.

Najczęściej wybierany napój alkoholowy
Wino 36%
Piwo 31%
Koktajl 16%
Drink 8%
Sangria 4%
Lokalne alkohole 4%
Szampan 2%

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Lifestyle

Fot: lifestyle.newseria.pl

You may also like