Strona główna » Dzień Niepodległości w Bury

Dzień Niepodległości w Bury

dodane przez: Marta B

Dzień Niepodległości w Domu Polskim „Orzeł Biały” w Bury

W połowie listopada 2016 r. Konsul Generalny RP w Manchesterze Leszek Rowicki wziął udział w uroczystej akademii z okazji Dnia Niepodległości w Domu Polskim „Orzeł Biały” w miejscowości Bury w pobliżu Manchesteru.

Przybyłych gości powitał Eugeniusz Fiedziuk – prezes Domu Polskiego w Bury. W swoim przemówieniu nie tylko przypomniał historię obchodzonego święta, lecz także nawoływał do poszanowania tej wolności, dla której odzyskania ginęły tysiące rodaków.

Program uroczystości rozpoczął się referatem wygłoszonym przez Andrzeja Wodarczyka. Następnie wystąpił Kabaret Piosenki Manchester, który wykonał wiązankę pieśni patriotycznych, oraz pianista Robin Forkin. W drugiej części akademii można było podziwiać recytacje i tańce w wykonaniu dzieci i młodzieży z parafii Bury.

Na zakończenie akademii Konsul Generalny RP w Manchesterze Leszek Rowicki podziękował wykonawcom i organizatorom za pracę włożoną w przygotowanie akademii.

Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo z Akademii Święta Odzyskania Niepodległości w Bury: https://www.youtube.com/watch?v=iHSghkBxa6Y&feature=youtu.be

Dziękujemy Organizatorom za udostępnienie zdjęć. Pełną galerię zdjęć z uroczystości można obejrzeć na stronie Polskiego Klubu w Bury: https://www.facebook.com/polskiklub.wbury/posts/1339628866049825

 

Źródło: Konsulat Generalny RP w Manchesterze (manchester.msz.gov.pl)

You may also like