Strona główna » Co dziesiąty Polak w ogóle nie pije wody

Co dziesiąty Polak w ogóle nie pije wody

dodane przez: Krzysztof Z
Co-dziesiaty-Polak-w-ogole-nie-pije-wody

Nie tuczy, oczyszcza i poprawia koncentrację

 

Jesteś rozdrażniony, brakuje ci koncentracji, a do tego czujesz się coraz słabszy fizycznie? To może być odwodnienie. Z badań wynika, że co dziesiąty Polak w ogóle nie pije wody, a ponad 80% z nas spożywa jej za mało.

Kobieta powinna wypijać ok. 1,5 l płynów dziennie, a mężczyzna – blisko 2 l. „Pamiętajmy, aby nie pić wszystkiego na raz – to nie pomoże, a nawet zaszkodzi. Racjonalne nawadnianie organizmu polega na równomiernym rozkładaniu w ciągu dnia zalecanej ilości napojów” – mówi serwisowi infoWire.pl dr inż. Katarzyna Okręglicka z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Gdy pijemy odpowiednio dużo wody, nasz mózg sprawniej funkcjonuje, nie mamy trudności z koncentracją i zapamiętywaniem, zachowujemy dobry nastrój, a bóle głowy stają się rzadkością. „Właściwe nawadnianie wpływa korzystnie również na nasz układ trawienny, co pomaga zachować prawidłową masę ciała. Nie zapominajmy, że kiedy jesteśmy odwodnieni, organizm wysyła nam sygnał w postaci uczucia pragnienia. Niestety często mylimy je z głodem i zaczynamy jeść” – zaznacza ekspertka.

Rodzice muszą zwracać szczególną uwagę na spożywanie napojów przez dzieci. Potrzebują one pić dużo, ponieważ są bardzo aktywne fizycznie. Do tego dochodzi wysiłek intelektualny związany z obowiązkami szkolnymi. „Soki i inne słodzone napoje nie zastąpią dzieciom wody” – podkreśla rozmówczyni.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

You may also like