Strona główna » Beata Szydło do Polaków w Londynie

Beata Szydło do Polaków w Londynie

dodane przez: Marta B
polacy-w-londynie

Premier Beata Szydło do Polaków w Londynie: Polska przyjmie was z otwartymi ramionami

„Wracajcie Ci, którzy macie taką wolę – mogę zapewnić, że Polska przyjmie Was z otwartymi ramionami” – zwróciła się premier Beata Szydło do rodaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie zapewniła, że wszyscy, którzy zdecydują się zostać, mogą liczyć na wsparcie i opiekę ze strony ojczyzny.

Podczas spotkania z Polakami mieszkającymi w Wielkiej Brytanii premier Beata Szydło mówiła o przebiegu polsko-brytyjskich konsultacji międzyrządowych. Podkreślała, że jednym z powodów ich podjęcia była kwestia Polaków mieszkających na Wyspach. Zapewniła, że polski rząd chce, by Polonia czuła się bezpieczna i miała świadomość tego, że polskie państwo będzie ją wspierać.

Prezes Rady Ministrów zaznaczyła, że dla Polski i Wielkiej Brytanii nadchodzące miesiące i lata, to jest czas, który jeśli będzie dobrze wykorzystamy będzie przynosił naszym krajom bardzo dobre rezultaty. Jednocześnie zapewniła, że dla jej rządu sprawy polskich obywateli, bez względu na to gdzie żyją, są najistotniejsze i najważniejsze. Nie ma istotniejszej sprawy niż Polska i Polacy. Robimy wszystko, by tę służbę którą powierzyli nam obywatele, pełnić jak najmądrzej i jak najskuteczniej – podkreślała premier.

Premier zachęca do powrotu do kraju

Wprowadzamy zmiany, które zmieniają Polskę na lepsze. Wprowadzamy zmiany, które mam nadzieję, będą zachęcające do powrotu – mówiła premier Beata Szydło. Wracajcie Ci, którzy macie taką wolę – mogę zapewnić, że Polska przyjmie Was z otwartymi ramionami. Tym wszystkim, którzy podejmiecie decyzję, że pozostaniecie w Wielkiej Brytanii, mogę zagwarantować, że nigdy nie pozostawimy Was bez wsparcia i bez opieki – zadeklarowała szefowa rządu.

Premier Szydło podkreślała, że polskie państwo ma obowiązek zawsze i wszędzie stać po stronie swoich obywateli i wspierać wszystkich Polaków, którzy są rozsiani po całym świecie.

Najlepsi ambasadorowie Polski

Jednocześnie premier Beata Szydło dziękowała za to, że Polonia i Polacy za granicą, są najlepszymi ambasadorami kraju. Polacy – dumny naród. Polacy – ludzie pracowici. Polacy – ludzie mądrzy, otwarci, tolerancyjni. A Polska to piękny, bezpieczny kraj – podkreślała. Jak zaznaczyła, dzisiaj musimy głośno mówić o tym, że Polska jest państwem, które ma przed sobą wspaniałą przyszłość. Od nas zależy czy zrealizujemy te ambitne cele. Myślę, że warto. Dla Polski, dla Polaków, dla przyszłych pokoleń.

W poniedziałek rządowa delegacja pod przewodnictwem premier Beaty Szydło przeprowadziła w Londynie pierwsze polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe. Spotkanie z Polonią w Ambasadzie Polski było ostatnim punktem wizyty w Wielkiej Brytanii.

 

Źródło: Ambasada RP w Londynie (londyn.msz.gov.pl)
Fot: londyn.msz.gov.pl

You may also like