Strona główna » Alan Whitehead otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej

Alan Whitehead otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej

dodane przez: Krzysztof Z
Alan-Whitehead-otrzymal-Krzyz-Oficerski-Orderu-Zaslugi-Rzeczypospolitej-Polskiej

Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej dla Alana Whiteheada

 

Podczas uroczystości w Ambasadzie RP w Londynie Dr Alan Whitehead otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, przyznany przez Prezydenta RP za wkład w rozwój parlamentarnych stosunków polsko-brytyjskich i za zasługi dla polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii.

Dr Alan Whitehead jest posłem z ramienia Partii Pracy, reprezentującym od 1997 r. okręg wyborczy w Southampton, zamieszkany przez ok. 25 tysięcy Polaków. Dr Whitehead blisko współpracuje z lokalną Polonią, pomagając w budowie więzi pomiędzy społecznością brytyjską i polską w południowej części kraju. Jest również aktywny w procesie tworzenia dobrego wizerunku Polaków na terenie Wielkiej Brytanii, podkreślając pozytywną ocenę wkładu polskich imigrantów w gospodarkę brytyjską oraz zwracając uwagę na szczególnie bliskie związki Polski i Wielkiej Brytanii, sięgające czasów II wojny św.

Dr Whitehead jest również zaangażowany we współpracę z działającą w Izbie Gmin Polsko-Brytyjską Grupą Parlamentarną (All Party Parliamentary Group on Poland), której był przez dziesięć lat przewodniczącym. W czerwcu 2013 r gościł po raz pierwszy w Londynie posłów RP z prezydium Polsko-Brytyjskiej Grupy Parlamentarnej. Wizyta ta przyczyniła się znacząco do intensyfikacji dwustronnej współpracy parlamentarnej.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony londyn.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

You may also like