Zmiana klimatu Wielkiej Brytanii

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Zmiana klimatu Wielkiej Brytanii
Posted by

Zmiana klimatu Wielkiej Brytanii

Zmiana klimatu według Janusza Piechocińskiego

Spotkanie wicepremiera Piechocińskiego z ministrem ds. energii i zmian klimatu Wielkiej Brytanii.

– Unia Europejska potrzebuje zarówno niższych emisji, jak i większego udziału przemysłu w PKB. Aby jednak wypracować korzystne rozwiązania w tym obszarze potrzebna jest pogłębiona wspólna debata  – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas rozmowy z ministrem ds. energii i zmian klimatu Wielkiej Brytanii Edwardem Davey’em.

Wicepremier Piechociński zwrócił uwagę, że cele polityki klimatycznej UE nie mogą stać w sprzeczności z celami innych polityk unijnych, ani być wobec nich nadrzędne. – Jako UE powinniśmy dążyć do wprowadzenia do polityki klimatycznej mechanizmów gwarantujących spójność i równoważność względem polityki przemysłowej i energetycznej – zaznaczył. – Konkurencyjność gospodarki, w tym konkurencyjność przemysłu, nie może być jedynie tłem, ale powinna być pierwszym z kryteriów oceny proponowanych na forum UE rozwiązań – dodał wicepremier.

Minister gospodarki zauważył również, że postępy krajów w zakresie redukcji emisji są dzisiaj mierzone w taki sposób, który nie uwzględnia ważnego aspektu emisji zawartych w importowanych towarach. – Dla środowiska nie jest ważne gdzie powstają emisje, a zatem przenoszenie emisyjnej produkcji poza UE i zastępowanie jej, często bardziej emisyjnym, importem jest nieracjonalne nie tylko z gospodarczego, ale także środowiskowego punktu widzenia – ocenił szef MG.

Zarówno wicepremier Piechociński jak i minister ds. energii i zmian klimatu Wielkiej Brytanii zgodzili się, że koniecznym jest rozdzielenie redukcji emisji od wysokich cen energii. – Priorytetem dla UE powinno być zapewnienie powszechnego dostępu do energii po cenach akceptowalnych zarówno dla przemysłu jak i odbiorców indywidualnych – zaznaczył szef resortu gospodarki.

Redaktor wprowadzający:
Zielonka Katarzyna
Redaktor zatwierdzający:
Kubel-Grabau Agata

Źródło: materiały pochodzą ze stron Ministerstwa Gospodarki (mg.gov.pl)
Fot: własność redakcji

9 0 916 16 marca, 2016 Ekologia, News 16 marca, 2016

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.