Żegnamy Panią Prezydentową Annę Sabbatową

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Żegnamy Panią Prezydentową Annę Sabbatową
Posted by

Żegnamy Panią Prezydentową Annę Sabbatową

Z głębokim żalem żegnamy Annę Sabbatową, wdowę po Prezydencie RP na uchodźstwie Kazimierzu Sabbacie, wybitną działaczkę Związku Harcerstwa Polskiego poza granicami Kraju.

 

Anna Sabbatowa była działaczką emigracyjną w Wielkiej Brytanii, wdową po Prezydencie RP na Uchodźstwie Kazimierzu Sabbacie, który piastował urząd w latach 1986-1989 i córką generała brygady Nikodema Sulika, dowódcy 5 Kresowej Dywizji Piechoty. Podczas okupacji należała do Armii Krajowej (pseudonim „Aniela”). Na emigracji poświęciła się działalności społecznej i niepodległościowej oraz pomocy organizacjom dobroczynnym. Była wybitną działaczką Związku Harcerstwa Polskiego poza granicami Kraju.

Jako Pierwsza Dama godnie podkreślała rangę Urzędu Prezydenta Polski. Po śmierci Prezydenta Kazimierza Sabbata, Prezydent Ryszard Kaczorowski mianował ją członkiem Rady Narodowej. W 2014 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski odznaczył Annę Sabbatową Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla niepodległości Polski, za działalność społeczną na rzecz polskiej emigracji oraz wspieranie ruchu harcerskiego w Wielkiej Brytanii.

Anna Sabbatowa zmarła wczoraj w Londynie w godzinach wieczornych. Ambasada RP składa najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim Pani Prezydentowej.

Źródło: londyn.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

0 0 712 12 maja, 2015 News, Wydarzenia 12 maja, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.