Za Wolność Waszą i Naszą. Polski Dywizjon 307 - wystawa otwarta

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Za Wolność Waszą i Naszą. Polski Dywizjon 307 – wystawa otwarta
Posted by

Za Wolność Waszą i Naszą. Polski Dywizjon 307 – wystawa otwarta

Ambasador Witold Sobków w Exeter

 

W ratuszu Exeter Ambasador Witold Sobków otworzył wystawę: Za Wolność Waszą i Naszą. Polski Dywizjon 307.

W wydarzeniu organizowanym przez 307 Squadron Project przy współpracy z Exeter City Council wziął udział Ambasador RP w Londynie Witold Sobków oraz Lord Mayor of Exeter, Olwen Margaret Foggin. W obecności Ambasadora na maszt ratusza została wciągnięta polska flaga. Było to upamiętnienie 307 Dywizjonu Myśliwskiego Nocnego „Lwowskich Puchaczy”, który ochraniał Exeter i południowozachodnią Anglię w czasie II wojny światowej. Polscy lotnicy szczególnie zasłużyli się w walkach przeciw Luftwaffe w Wielkiej Brytanii m.in. zapobiegali zniszczeniu miasta podczas nalotów w 1942 roku. Prezes Związku Lotników Polskich Artur Bildziuk wygłosił wykład na temat roli Polskiego Dywizjonu 307 w czasie II wojny światowej. W uroczystości wzięli udział krewni lotników.

Ambasador wygłosił przemówienie, w którym odwołał się do udziału Polaków w Bitwie o Anglię oraz zwrócił uwagę na fakt, iż po siedemdziesięciu latach od zakończenia II wojny światowej Polska współpracuje z Wielką Brytanią w ramach NATO. Ambasador podkreślił istotę podtrzymywania bliskiej współpracy polsko – brytyjskiej, na którą wpływa pamięć o bohaterach II wojny światowej oraz Polskich Siłach Powietrznych walczących Za Wolność Waszą i Naszą.

Źródło: londyn.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

1 0 165 23 grudnia, 2015 News, Wydarzenia Grudzień 23, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.