Współpraca polskich przedsiębiorstw z EBOiR

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Współpraca polskich przedsiębiorstw z EBOiR
Posted by

Współpraca polskich przedsiębiorstw z EBOiR

W Warszawie o finansowaniu projektów i współpracy z EBOiR

 

Współpracy polskich przedsiębiorstw z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju w zakresie projektów infrastrukturalnych i energetycznych na Ukrainie poświęcone było seminarium, które 3 marca w Warszawie zainaugurowała podsekretarz stanu Katarzyna Kacperczyk.
– Polscy przedsiębiorcy chcieliby włączyć się w reformę i modernizację ukraińskiej gospodarki – powiedziała wiceszefowa MSZ. – EBOiR jest jedną z najważniejszych instytucji zaangażowanych na Ukrainie, stąd wykorzystanie jego doświadczeń i zacieśnienie współpracy jest korzystne dla obu stron – podkreśliła. W szkoleniu zorganizowanym przez MSZ wraz z EBOiR i Narodowym Bankiem Polskim wzięło udział kilkudziesięciu przedsiębiorców z firm reprezentujących sektory: infrastruktury, transportu i energetyki.

W ubiegłym roku EBOiR w ramach wsparcia reform na Ukrainie zainwestował w tym kraju 1,2 mld euro. Środki te zostały przeznaczone na projekty obejmujące modernizację dróg dojazdowych do Kijowa, sieci przesyłowych Naftogazu i ogrzewania miejskiego w Łucku. Do 2020 r. bank planuje zainwestować na Ukrainie przynajmniej 5 mld euro.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony msz.gov.pl
Fot: msz.gov.pl

1 0 601 06 marca, 2015 Biznes, News Marzec 6, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.