Stowarzyszenie Angielsko-Polskie w Southport

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Stowarzyszenie Angielsko-Polskie w Southport
Posted by

Stowarzyszenie Angielsko-Polskie w Southport

30 rocznica działalności Stowarzyszenia Angielsko-Polskiego w Southport

W ostatnią sobotę 22 października 2016 roku w Southport (północno-zachodnia Anglia) świętowano 30 lecie pracy społecznej Państwa Beaty i Ryszarda Kowalskich, pomysłodawców i twórców Stowarzyszenia Angielsko-Polskiego w Southport.

Uczestnicząca w spotkaniu Pani wicekonsul Barbara Armatys, reprezentująca Konsulat Generalny RP w Manchesterze dziękując za ogromne zaangażowanie i pracę Państwa Kowalskich, podkreśliła ich wieloletnie wspieranie i promowanie praktycznego zbliżania i integracji Polaków osiadłych w Wielkiej Brytanii wśród społeczności miejscowej oraz władz lokalnych.

Uroczysta kolacja była również okazją do spotkania i podziękowania – zarówno Polakom, jak i rodowitym Brytyjczykom, osobom, które przez dziesięciolecia nie szczędząc swojego prywatnego czasu oraz datków finansowych zaangażowani byli w sprawy Emigracji i Polonii w tej części Wielkiej Brytanii. W czasie tego uroczystego spotkania nie mogło zabraknąć również wspomnień związanych z dotychczasową, bardzo udaną, wieloletnią aktywnością i sukcesami Stowarzyszenia. Mówiono  m.in. o współpracy w ramach Rotary Club SouthportRotary Klub Gdańsk, działaniach miast partnerskich, w Fundacji Sue Ryder, inicjatywach przekazywania pomocy medycznej do Polski czy tradycyjnych społeczno-kulturalnych działaniach Polonijnych w czasie 3 dekad pracy w Wielkiej Brytanii. Jedną z bardzo istotnych inicjatyw, w którą zaangażowało się Stowarzyszenie Angielsko-Polskie w Southport była logistyczna pomoc  dla Polaków przybywających  po roku 2004 do Wielkiej Brytanii  m.in. pomoc w zakwaterowaniu, kursach języka angielskiego, kontaktach z brytyjskimi urzędami.

Sobotnie spotkanie tradycyjnie uświetnił występ zespołu „Kabaret Manchester” angażując do wspólnej zabawy liczne grono brytyjskich przedstawicieli władz lokalnych oraz sympatyków Stowarzyszenia.

 

Źródło: Konsulat Generelny RP w Manchester (manchester.msz.gov.pl)
Fot: 30 rocznica działalności Stowarzyszenia Angielsko-Polskiego w Southport (manchester.msz.gov.pl)

1 0 11 31 października, 2016 Kultura i sztuka, News, Wydarzenia Październik 31, 2016

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.