Stowarzyszenie Angielsko-Polskie w Southport

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Stowarzyszenie Angielsko-Polskie w Southport
Posted by

Stowarzyszenie Angielsko-Polskie w Southport

30 rocznica działalności Stowarzyszenia Angielsko-Polskiego w Southport

W ostatnią sobotę 22 października 2016 roku w Southport (północno-zachodnia Anglia) świętowano 30 lecie pracy społecznej Państwa Beaty i Ryszarda Kowalskich, pomysłodawców i twórców Stowarzyszenia Angielsko-Polskiego w Southport.

Uczestnicząca w spotkaniu Pani wicekonsul Barbara Armatys, reprezentująca Konsulat Generalny RP w Manchesterze dziękując za ogromne zaangażowanie i pracę Państwa Kowalskich, podkreśliła ich wieloletnie wspieranie i promowanie praktycznego zbliżania i integracji Polaków osiadłych w Wielkiej Brytanii wśród społeczności miejscowej oraz władz lokalnych.

Uroczysta kolacja była również okazją do spotkania i podziękowania – zarówno Polakom, jak i rodowitym Brytyjczykom, osobom, które przez dziesięciolecia nie szczędząc swojego prywatnego czasu oraz datków finansowych zaangażowani byli w sprawy Emigracji i Polonii w tej części Wielkiej Brytanii. W czasie tego uroczystego spotkania nie mogło zabraknąć również wspomnień związanych z dotychczasową, bardzo udaną, wieloletnią aktywnością i sukcesami Stowarzyszenia. Mówiono  m.in. o współpracy w ramach Rotary Club SouthportRotary Klub Gdańsk, działaniach miast partnerskich, w Fundacji Sue Ryder, inicjatywach przekazywania pomocy medycznej do Polski czy tradycyjnych społeczno-kulturalnych działaniach Polonijnych w czasie 3 dekad pracy w Wielkiej Brytanii. Jedną z bardzo istotnych inicjatyw, w którą zaangażowało się Stowarzyszenie Angielsko-Polskie w Southport była logistyczna pomoc  dla Polaków przybywających  po roku 2004 do Wielkiej Brytanii  m.in. pomoc w zakwaterowaniu, kursach języka angielskiego, kontaktach z brytyjskimi urzędami.

Sobotnie spotkanie tradycyjnie uświetnił występ zespołu „Kabaret Manchester” angażując do wspólnej zabawy liczne grono brytyjskich przedstawicieli władz lokalnych oraz sympatyków Stowarzyszenia.

 

Źródło: Konsulat Generelny RP w Manchester (manchester.msz.gov.pl)
Fot: 30 rocznica działalności Stowarzyszenia Angielsko-Polskiego w Southport (manchester.msz.gov.pl)

1 0 80 31 października, 2016 Kultura i sztuka, News, Wydarzenia Październik 31, 2016

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.