Rozmowy szefa BBN w Londynie

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Rozmowy szefa BBN w Londynie
Posted by

Rozmowy szefa BBN w Londynie

Wizyta Ministra Stanisława Kozieja w Wielkiej Brytanii

 

Rozmowy szefa BBN w Londynie potwierdziły zbieżność stanowisk oraz ocen Polski i Wielkiej Brytanii co do kryzysu bezpieczeństwa w Europie i rosyjskiej agresji na Ukrainie. Zgodzono się także, co do potrzeby kontynuowania dotychczasowej współpracy bilateralnej i wielostronnej.

Minister Stanisław Koziej przebywający w Wielkiej Brytanii na zaproszenie doradcy premiera ds. bezpieczeństwa narodowego Sir Kima Darrocha, spotkał się także z ministrem ds. europejskich Davidem Lidingtonem oraz lordem Alanem Westem – członkiem Połączonego Komitetu Izby Gmin i Izby Lordów ds. Strategii Bezpieczeństwa Narodowego. Szefowi BBN towarzyszył Ambasador RP w Londynie Witold Sobków.

W czasie spotkania z K. Darrochem omówiono m.in. prognozy dotyczące rozwoju konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, a także możliwe formy reakcji społeczności międzynarodowej. Natomiast podczas spotkania z ministrem D. Lidingtonem podniesione zostały tematy czerwcowego szczytu Rady Europejskiej poświęconego Wspólnej Polityce Bezpieczeństwa i Obrony oraz adaptacji NATO do nowych warunków bezpieczeństwa.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony londyn.msz.gov.pl
Fot: londyn.msz.gov.pl

2 0 650 17 marca, 2015 News, Polityka Marzec 17, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.