Przybywa Polaków, którzy decydują się spędzić Boże Narodzenie z dala od domu

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Przybywa Polaków, którzy decydują się spędzić Boże Narodzenie z dala od domu
Posted by

Przybywa Polaków, którzy decydują się spędzić Boże Narodzenie z dala od domu

Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na Boże Narodzenie. Najpopularniejsze kierunki to Wyspy Kanaryjskie, Londyn i kurorty narciarskie

Przybywa Polaków, którzy decydują się spędzić Boże Narodzenie z dala od domu. Najchętniej podróżują do ciepłych krajów, zwłaszcza na Wyspy Kanaryjskie, lub do narciarskich kurortów, m.in. w Austrii i we Włoszech. Niezmienną popularnością cieszy się również Londyn. Jako środek transportu Polacy coraz częściej wybierają samolot – w ciągu ostatnich trzech lat liczba pasażerów wzrosła o 25 proc.

Z badań CBOS wynika, że Polacy spędzają Boże Narodzenie w tradycyjny sposób – 70 proc. zostaje w domu lub odwiedza swoich bliskich. Coraz więcej osób decyduje się jednak na świąteczny wyjazd. Polacy szczególnie chętnie wybierają wówczas ciepłe kraje, zwłaszcza Wyspy Kanaryjskie i Dominikanę. Coraz większą popularnością cieszą się także Kuba i Kenia. Aż trzykrotnie zmniejszyło się natomiast zainteresowanie Polaków wyjazdami do Egiptu – winę ponosi niestabilna sytuacja polityczna w tym kraju i zagrożenie terrorystyczne.

– Odnotowujemy coraz większe zainteresowanie turystów Azją. To jest kierunek, który coraz częściej jest odkrywany przez naszych rodaków. Może bilety są droższe niż podróże w Europie, ale na miejscu jest po pierwsze pogoda, a po drugie mniejsze wydatki – mówi agencji informacyjnej Newseria Maciej Knopa, travel manager FRU.PL.

Okres świąteczny to także doskonały moment na zwiedzanie europejskich stolic. W większości z nich odbywają się wówczas ciekawe festiwale i jarmarki świąteczne. Największą popularnością wśród Polaków w tym czasie od lat cieszy się Londyn – kierunek ten wybierają zwłaszcza osoby odwiedzające przebywających na emigracji krewnych. Wzrasta też liczba Polaków podróżujących do Rzymu, Amsterdamu, Paryża i Barcelony.

Dla wielu osób świąteczny wyjazd to także inauguracja sezonu narciarskiego. Z danych firmy Travelplanet.pl wynika, że na narty w tegoroczne Boże Narodzenie wybiera się 19 proc. Polaków.

– Genewa czy Grenoble to bardzo ciekawe punkty wypadowe na narty. To są kierunki, które Polacy wybierają coraz częściej. Widzimy odpowiedź ze strony linii lotniczych na potrzeby narciarzy. Często zamiast bagażu rejestrowanego pasażer może wziąć bagaż sportowy za podobną cenę – mówi Maciej Knopa.

Wśród narciarzy ogromną popularnością cieszą się poza tym takie miasta, jak Turyn, Lyon i Bergamo. Coraz więcej Polaków podróżuje bowiem na święta Bożego Narodzenia samolotem. Według danych FRU.PL w ciągu ostatnich trzech lat liczba ta wzrosła aż 25 proc. Coraz większą popularnością cieszą się także loty krajowe – pozwalają one znacznie zaoszczędzić czas w stosunku do podróży koleją lub samochodem.

Coraz więcej Polaków decyduje się samodzielnie zorganizować świąteczny wyjazd. Zamiast korzystać z pośrednictwa biur podróży sami kupują bilety na samolot oraz rezerwują pokoje w hotelach. Większość przyznaje, że jest to tańsza opcja wyjazdu.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Biznes
Fot: biznes.newseria.pl

3 0 10 11 listopada, 2016 News, Turystyka 11 listopada, 2016

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.