Przepisy celne w Anglii

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Przepisy celne w Anglii
Posted by

Przepisy celne w Anglii

Przepisy celne w Anglii – co warto wiedzieć przed przyjazdem

Przepisy celne w Anglii nakazują do udokumentowania przed wjazdem środków finansowych jeśli przekraczają one 10 tys. EUR. Jeżeli jest podejrzenie o przestępstwie to policja ma prawo zatrzymać gotówkę powyżej 1000 GBP.

Do Anglii można wwozić alkohol i papierosy do użytku osobistego. W przepisach celnych w Anglii nie ma określonej ilości limitów , ale za ilości przeznaczone do użytku osobistego uznaje się: do 800 sztuk papierosów, do 1 kg tytoniu, do 110 litrów piwa, do 90 litrów wina oraz do 10 litrów mocnego alkoholu.

Osoby podróżujące ze zwierzętami domowymi (psy i koty) muszą zadbać o to aby zwierzę miało paszport, wszczepiony mikrochip i świadectwo zdrowia. Dokument powinien zawierać wszystkie informację dotyczące szczepienia psa przeciw wściekliźnie. 1-5 dni przed przyjazdem do Anglii psy powinny być odrobaczone z tasiemca (informacja ta powinna znajdować się w paszporcie lub świadectwie zdrowia). Niektóre rasy psów nie mogą być wwożone do Wielkiej Brytanii.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: https://www.gov.uk/pet-travel-information-for-pet-owners#routes-and-transport-companies.

 

Na podstawie materiałów: Polak za granicą – poradnik (polakzagranica.msz.gov.pl)
Fot: freeimages.com

4 0 115 10 marca, 2017 Biznes, News, Prawo, Przewodnik Marzec 10, 2017

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.